Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az, hogy vannak...

Miért van az, hogy vannak videókártyák, amik típusa megtalálható ASUS, MSI, Sapphire és AMD márkák alatt is? Mert nem ugyanazok, miért jó, ha ugyanaz a nevük?

Figyelt kérdés

Pl. r7 260x -Sapphire Radeon, AMD Radeon

pl. r9 290x -MSI, Sapphire, AMD

???


2014. jún. 12. 22:51
 1/3 Tengor ***** válasza:

Nem ugyan azok. A GPU ugyan az.

Hasonlat: Egy Asus laptop i5-ös procival ugyan az, mint az MSi v. az Acer?

Más kérdés, hogy GPU esetén kevesebb a játék tér a gyártóknak. Amivel játszhatnak: memória sávszélesség, memória mérete, csatlakozók száma, típusai, hűtés, hozzáadott programok, szolgáltatások.

2014. jún. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"Mert nem ugyanazok, miért jó, ha ugyanaz a nevük?"-nem azért, hogy összevesszünk ezen, de én egy szóval sem állítottam, hogy ugyanazok lennének. Az ellenkezőjét viszont igen.

No ezt vizsont nem tudtam, köszi a segítséget. Csak mert új gépet építenék, és itt sok kérdésnél van kiírva csak annyi, hogy veszek egy r7 260-ast: én meg nézek ki a fejemből, hogy melyikre gondolt.

2014. jún. 12. 23:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak ahogy írták, nagyon alapjaiban ugyanaz. Megveszik aztán alakítanak kicsit rajta... Meg van egy referencia cucc. Pl mint 4 bmw vagy akármi. Van a gyári alap, meg 3 kül tuningműhely által alakított. Mindnek az az alapja. A vga val annyi van hogy nem mind azonos néven fut (gyártói néven) de mint a verdánál a bmw itt a r 270 stb megmarad mint alap.
2014. jún. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!