Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ti melyik processzort ajánlaná...

Ti melyik processzort ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Most tervezek egy új számítógépet, de elakadtam a legfontosabb alkatrésznél, a processzornál... Kettő jöhet számításba:

Inteltől az i5-4670K (fontos az overclockolhatóság) - kb 215€ [66 ezer Ft]

vagy az

AMD-től az FX-8350 - kb 175€ [53 ezer Ft]


Mire is fogom használni a gépet? Legfőképp renderelésekre és videóanyagok feldolgozására (80%), kb 10% játszásra és a maradék 10% filmezés, netezés meg hasonló. Efelől én az AMD-re szavazok, hiszen az jóval olcsóbb és duplaannyi mag van benne és eleve magasabb az órajele... A rendereléseknél meg ugyebár létfontosságú a minél több mag. Mások viszont az Intelre szavaznak, mert az modernebb 22nm technológiája miatt kevesebbet is fogyaszt és az egymagos teljesítménye jobb. (Egyébként nem akarom feleslegesen fizetni az integrált intel HD graphicsot, hiszen úgysem fogom használni.)


Szerintetek melyiket kellene vennem? Esetleg ha tudtok hasonló árban processzort, ami jobban megfelel a helyzetnek, akkor nyugodtan írjátok.



2014. jún. 17. 10:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Viszont amíg Intel elmegy gyári hűtővel, már is spórolhatsz az FX procihoz egy hűtőre, mert nevetségesen sz.r a gyári hűtő. 4-5000-n forog, és olyan a hangja, mint a porszívónak. Renderelésre nem igen fogod használni, mert még gyári beállítások mellett is képes túlmelegedni, és throttlingolni.
2014. jún. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

hát pedig sokkal jobban jártál volna az inteles konfiggal.

Azt is nézd, hogy értelmes kereteken belül FX-ben nem nagyon van már tovább, a 9000-es szériát inkább hagyjuk, semmi értelme nincs az egésznek.

2014. jún. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

FX-8350 - 42 ezer Ft

Intel i5 4670K - 55 ezer Ft

(PCX-es árak)


Ha már az FX-8350 mellett döntöttél, akkor abból a megmaradó 13 ezerből vegyél egy rendes hűtőt. Azzal tudod már jól húzni és az alaphűtővel komolyabb megterhelésnél nagyon felmelegszik a processzor.

2014. jún. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Persze, egy komoly vízhűtést veszek rá, hogy bírja az overclockolást, és csendes is legyen... Bolti hűtőt meg sosem hagyom a procin, azonnal megy a szemétbe (vagy majd lehet találok valamilyen alternatív felhasználást később :) )

Amúgy az Inteles processzorok igen jók lehetnének HA:

1. Nem lenne bennük kötelező integrált graphics.

2. Nem csak minden 10. lehetne overclockolni

3. -10/20% az árból - és soha többé nem vennék AMD-t.

2014. jún. 20. 18:46
 15/19 anonim ***** válasza:

"1. Nem lenne bennük kötelező integrált graphics."


Semmi extra felárat nem jelent, semmit nem ront a CPU teljesítményen, néha meg nemárt, ha van kéznél egy ilyen. Például elcseszett VGA BIOS modding esetén, vagy ha nincs pénzed azonnal megvenni a hozzá passzoló videokártyát, legalább használható a gép. Már az AMD is halálra ítélte az IGP nélküli termékeit, csak azért tartja piacon az FX-eket, mert csak ott vannak termékeik, amik legalább az középkategóriás szintet megütik.


"2. Nem csak minden 10. lehetne overclockolni"


A felhasználók 99%-ánál nem téma az OC. Az AMD is csak azért engedi minden processzorán, mert minimálisan ezzel is javítja az egyébként gyakorlatilag nem létező versenyképességét.


"3. -10/20% az árból - és soha többé nem vennék AMD-t."


Így is hellyel-közzel pontosan annyiba kerülnek, amennyit érnek. Már jelenleg is alig valaki vesz AMD-t. Gyakorlatilag csak a nagyon speciális igényekkel rendelkező felhasználók, és a legelvakultabb fanatikusok.

2014. jún. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

gyakoriválasz2


Bármit is mondasz én az FX-8350-emmel teljesen meg vagyok elégedve (persze van mellette egy hűtő). Renderelésre és játékra használom és eddig nem volt játék ami kifogott volna rajta. BF4 ultra, 1080p, CQ Large, 64 player - 60FPS felett viszi, de még az olyan borzalmasan optimalizált játékokat, mint a Watch Dogs tudja high beállításokkal teljesen játszható szinten futtatni. Bár ez esetben a kérdező tényleg jobban járna az i5-össel, nem értem minek kell leszólni az AMD-t.


"Az AMD is csak azért engedi minden processzorán, mert minimálisan ezzel is javítja az egyébként gyakorlatilag nem létező versenyképességét."

Igaz az AMD sajnos egyre kisebb részt vállal a piacból, viszont ha nem lenne az AMD-nek versenyképessége az azt jelentené, hogy az intel borzalmasan megemelhetné a processzorai árát, mivel nincs más versenyképes processzorgyártó a piacon. Aztán fizethetsz 70-80 ezereket egy i5-ösért azt akkor menne a sírás-rívás.

2014. jún. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Igaz az AMD sajnos egyre kisebb részt vállal a piacból, viszont ha nem lenne az AMD-nek versenyképessége az azt jelentené, hogy az intel borzalmasan megemelhetné a processzorai árát, mivel nincs más versenyképes processzorgyártó a piacon. Aztán fizethetsz 70-80 ezereket egy i5-ösért azt akkor menne a sírás-rívás."


Nem, az igazság az, hogy nem lenne 70-80 ezer egy i5. Az Intel jóformán már most is monopol helyzetben van. Ha az AMD kiesne, a versenyhatóságok valószínűleg feldarabolnák az Intelt, hogy megszüntessék a monopol helyzetet.


Emellett monopol helyzetben sem lehet bármit bármennyiért adni. Monopol piacon is létezik egy optimális ár, ami felett annyira visszaesik a kereslet, hogy a végnem nem éri meg odáig emelni az árat. Másfelől pedig vannak helyettesítő termékek. Ha az Intel a csillagos egekig emelné az árakat, futótűzként terjednének az ARM megoldások a notebook és desktop piacon.


És nem azt mondom, egész biztos emelne valamennyit az áron. Talán maximum 20%-ot. De azt is figyelembe kell vennie, hogy az utóbbi 2 processzorgeneráció összesen hozott 30% teljesítményugrást. (A Sandy Bridge még közel másfélszerest az előző Westmere-hez.) Ez is pont azért mert NINCS konkurenciája. Az AMD nem ad ki új, erősebb processzorokat, csak ha az Intel kiad valami újat, az áraikat leköveti a már 3-4 éve piacon levő termékeivel. Az AMD ugyanazokat az FX-eket versenyezteti a Haswell i5-ösök ellen és fogja a Broadwell ellen is, ami már a Sandy Bridge ellen is csak nyomott áron volt versenyképes.


"Bármit is mondasz én az FX-8350-emmel teljesen meg vagyok elégedve"


Kíváncsi lennék a tapasztalataidra a konkurenciával. Nekem a munkahelyemen van módon i5-tel és i7-tel dolgozni, itthon egy már elég rég megvásárolt AMD konfig van. Az előző Phenom generáció 6 magosa, de a lemaradása a tiédtől még így is csak 20%. A jobb egyszálú teljesítmény miatt sokszor, főleg játékokban, be is éri, de videókódolásban is nagyon a környékén van. Nekem például erről a platformról AMD-re fejleszteni egyszerűen nem érné meg. Pedig a 6 magos Phenom még egy sebtiben összerakott megoldás a Nehalemek ellen és már 5 éves. Az AMD fél évtized alatt nem tudott olyan processzort összehozni, amire megéri lecserélnem. Mint ahogy annak sem éri meg AMD-re cserélni, akinek régebbi Intele van. Core2 Quad-tól vagy Phenom II X4-től lefelé, lenne előrelépés az AMD FX-6300-tól fölfelé. Csak az Intel meg jobb.

2014. jún. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Igaz csak 2 éves laptopomban van egy i3-as és azelőtt is csak egy régi intelem volt. Nem mondom, hogy rossz laptop, de azt is beleszámítva, hogy egy csökkentett teljesítményű laptop cpu, borzalmasan elmarad egy Athlon II X4 750K mellett, amit már újonnan meg lehet 17 körül. Persze ha lenne egy rendes 50 ezres i5-öm lehet más lenne a véleményem, de szerintem változatlanul nem tud olyan mértékű teljesítménybeli változást mutatni amiért érdemes lenne lecserélnem.


"Erről a platformról AMD-re fejleszteni egyszerűen nem érné meg"

Ha inteles platformra gondolsz persze igazad van. Sok foglalatára új processzorok jönnek ki és jó processzorok is vannak. Így tényleg nem érné meg intelről amd-re váltani.

2014. jún. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Ha inteles platformra gondolsz persze igazad van."


Ne szakítsd ki a mondatot a szövegkörnyezetéből! Én a saját 6 magos Phenomomra gondoltam. Arról nem éri meg AMD-re fejleszteni, mert az a minimális teljesítménybeli előrelépés, ami az FX gyatra egyszálú teljesítménye miatt ki sem jönne mindenhol, nem érné meg, hogy kidobjam az alaplapom is és kidobjam a RAM-om is. Erről egy i5-re fejleszteni sokkal jobb lenne, mert a teljesítmény mellé lehetőséget is kapok, hogy később i7-et tegyek bele, ha már kevés. Akár majd Broadwellt. Az FX-szel csöbörből vödörbe mennék.


Neked már megvan az FX, neked már nem éri meg cserélni. Nem tudom, mikor vetted, ha még az Ivy Bridge generáció korában, akkor még meg is érhette, de most már csak nagyon rétegfelhasználásra éri meg. A 8 mag sem hiszem, hogy előny lenne a jövőre nézve. Volt már ilyen ígérete az AMD-nek, az első generációs Phenom-oknál, amikor a Core2 Duo-k árán lehetett Phenom X4 9000-et venni. Amikor eljött a kor, hogy a programok kihasználnak 4 szálat, ugyanúgy lassú maradt és ugyanúgy elverték a 2 magos Core2-esek is.


"egy csökkentett teljesítményű laptop cpu, borzalmasan elmarad egy Athlon II X4 750K"


Ez nem összehasonlítási alap. Egy 35W-os (vagy még annyi sem?) notebook processzort összevetni egy 100W-os asztalival. Az már tényleg nagyon csúnya lenne, ha még az is elverné. A 750K az 54W-os Pentiumokhoz hasonlítható, ahol megint csak inkább fej-fej mellett vannak. Valahol beleszól a Bulldozer-féle plusz 2 szál, és a 750K tuningolható, a Pentiumos rendszer meg fejleszthető. Az Athlon esetében mi maradna? A tuning lehetősége, meg a remény, hogy talán egyszer az AMD kiad egy kompatibilis processzort, ami még gyorsabb is lesz. A Kaveri CPU teljesítményéből ítélve viszont ez ábránd marad.

2014. jún. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!