Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ti melyik processzort ajánlaná...

Ti melyik processzort ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Most tervezek egy új számítógépet, de elakadtam a legfontosabb alkatrésznél, a processzornál... Kettő jöhet számításba:

Inteltől az i5-4670K (fontos az overclockolhatóság) - kb 215€ [66 ezer Ft]

vagy az

AMD-től az FX-8350 - kb 175€ [53 ezer Ft]


Mire is fogom használni a gépet? Legfőképp renderelésekre és videóanyagok feldolgozására (80%), kb 10% játszásra és a maradék 10% filmezés, netezés meg hasonló. Efelől én az AMD-re szavazok, hiszen az jóval olcsóbb és duplaannyi mag van benne és eleve magasabb az órajele... A rendereléseknél meg ugyebár létfontosságú a minél több mag. Mások viszont az Intelre szavaznak, mert az modernebb 22nm technológiája miatt kevesebbet is fogyaszt és az egymagos teljesítménye jobb. (Egyébként nem akarom feleslegesen fizetni az integrált intel HD graphicsot, hiszen úgysem fogom használni.)


Szerintetek melyiket kellene vennem? Esetleg ha tudtok hasonló árban processzort, ami jobban megfelel a helyzetnek, akkor nyugodtan írjátok.



2014. jún. 17. 10:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem jobban jársz az AMD FX-8350-nel olcsobb is jóbb is mi kell még?
2014. jún. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ilyen célokra az AMD proci jelenleg egy picivel jobb, de később ha az újabb progik elkezdik használni az AVX2.0 utasításkészletet az i5-ben, akkor már az lesz sokkal jobb


Szóval szerintem talán az i5 jobban megérné

2014. jún. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Én az Intelt venném.
2014. jún. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ez alapján nagyon együtt mozog a kettő:

[link]

[link]


Cinebenchben erősebb, 3DS Max-ban kb ugyanazt mutatja, Indogo Rendererben az eltérő beállítások miatt nehézkesebb az összevetés, de elvileg a 3770K szintje körül kell lennie,vagyis ott is gyorsabb.


Tehát nyers erőben az FX jobb renderelésre. A kérdés, hosszabb távon mit vársz el tőle. Ha viszont a tuning lényeges szempont, legyen FX-8320. Ugyanaddig lehet tuningolni, mint a nagy tesót, csak sokkal olcsóbb.

2014. jún. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
i5 4670k és hozzá z77/z97 chipsetes lap
2014. jún. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
*z87/z97
2014. jún. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
34%
Mindenképpen AMD
2014. jún. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
#7 Indokot esetleg a nagyon sok 10%-oddal?
2014. jún. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek.

Hosszú mérlegelés után az AMD mellett döntöttem, amit nem is annyira maguk a processzorok és azok árai indokoltak, hanem az AMD-s összeállítás, amit most összekeresgéltem (alaplap, ram, gpu stb.) és ami legalább olyan jó, ha nem jobb, mint az Inteles, de kb. 30%-kal olcsóbb... és AMD-sben kb. kétszer akkora tápot is raktam.

2014. jún. 17. 12:38
 10/19 anonim ***** válasza:
Hát pedig jobban megérte volna az Intel, dehát a te életed, te döntésed, mi csak tanácsot adunk :)
2014. jún. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!