Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDD probléma. Érdemes próbálko...

HDD probléma. Érdemes próbálkozni?

Figyelt kérdés

Van egy (volt egy) SAMSUNG HD502IJ típusú sata2-es hdd-m. Nem tudom pontosan mikor ment tönkre, mert régi adatok tárolására használtam és a 12-13 meghajtó (partíció) közül ha eltűnik 2 ami ezen a lemezen volt, nem tűnik fel azonnal. A lényeg, hogy valószínűleg az elektronika adta be a kulcsot, mivel a bios sem látja. A rajta lévő anyagok között volt 1-2 fontosabb (emlék) amit sajnálnék ha elveszne. Érdemes lenne megpróbálni elektronikát cserélni rajta? Vaterán megtaláltam ugyanezt a típust.


Ha kürthöz fordulnék az egy vagyon lenne... arra nincsen keret. (még a töredéke sem) max 20-25 van rá.


Továbbá van kéznél egy másik (még működő) HD501IJ típus.

Úgy vettem észre, hogy csak a puffer méretében tér el a két típus. Az elektronika ettől még cserekompatibilis?


Mit tanácsoltok? Van olyan cég amelyik megfizethető áron helyre bírná állítani és van róla esetleg tapasztalat is? "Összegányolni" nekem is megy, ingyen is...


Logikai sérülése egyébként nincs (vagyis nem volt) és a belsejében sem eshetett kár, fizikai behatás nem érte.



2014. jún. 11. 14:08
 1/6 A kérdező kommentje:

Ha esetleg valaki csinált már ilyet, akkor a személyes tapasztalatokat is örömmel fogadom!

Köszönöm.

2014. jún. 11. 14:11
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia.


Csináltam már ilyet, de nem leszel kisegítve a válasszal. Van amikor bejött, és olyan is volt hogy nem...

2014. jún. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hajjaj... gondolom a meghibásodás mértékétől is függ.

Nem gondolnám, hogy elektronikán kívül más baja lehetne, szóval én reménykedem benne. Tehát azt mondod, hogy bátran neki lehet esni? (most nem a forrasztással van gondom, bár egy 5000Ft-os páka nem épp erre való) A puffer méretbeli eltérése az számít(hat)?

2014. jún. 11. 14:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia.


A puffer mérete szerintem nem annyira számít, a két HDD Firmware verziója egyezzen meg.

De az is lehet hogy a tányérokat felpörgető motor döglött meg (meglepően sűrű probléma), azon nem segít a panel csere.

2014. jún. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon csendes, de szépen felpörög azért azt lehet hallani... szóval a motor talán rendbe van! :) Egyre bizakodóbb vagyok...
2014. jún. 12. 10:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha máshogy nem megy, az elektronika csere nekem már többször is bevált. Olyan viszont sajnos nincs, hogy "megfizethető áron helyre bírná állítani". Helyre bírják, nem arról van szó, csak nem megfizethető :D
2014. jún. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!