Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mekkora a különbség egy R9...

Mekkora a különbség egy R9 270X, és egy sima R9 280 között?

Figyelt kérdés

Videókártya vásárlás előtt állok, és gondoltam megkérdezem, hogy megéri-e megenni a 280-at a 270X helyett.

Plusz még azt, hogy ha már rászánok egy kicsit többet, megéri-e a 280X? Mennyivel erősebb az árához képest?



2014. jún. 7. 14:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell a levesbe menni másfél év múlva...főleg akinek most van egy erősebb i5/i7 procija meg mellé még 8GB DDR3 memóriája az egy darabig még el fog boldogulni. A kisebbik gépünkben például 4GB DDR2 memória van és egy 4,5 éves Phenom II X4 proci! Ez mellett tavaly cseréltük a HD5750 videokártyát egy HD7770-re és a párom vígan játszik az 1680x1050-es monitorján a Witcher 2 vagy a Skyrim játékokkal nagyon magas grafikai beállításokkal is. Ez alapján egy mai FX vagy egy még jobb i5 proci és 8GB DDR3 memória majd másfél év múlva használhatatlan lesz? Attól még, hogy lesz újabb/szebb/jobb az nem jelenti feltétlenül, hogy le kell cserélni....
2014. jún. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
nem használhatatlan. ezt senki se mondta. de egész véletlenül, azért akar ilyen vga-t stb, hogy a játékokat a lehető legrészletesebb grafikai beállításokon tudja futtatni. nos 2év múlva örülni fog, ha minimumon fog jól futni a játék :S
2014. jún. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ez általában nem igaz, ma egy erős közép vagy felsőbb kategóriás kártya nem butul le ennyire 2 év alatt, bár most az új konzol generáció miatt lehet, hogy lesz valami komolyabb ugrás, de majd a PC újból beéri.

Az utóbbi 3 videokártyám kb 2 évig kiszolgált és 2 év után nem azért cseréltem, mert minimumom vitte a játékot, hanem azért mert néhány játéknál már le kellett vennem medium-ra. Most a HD7850 kártyámmal (ami lassan 2 éves lesz) a Wolfenstein New Order magas beállításokkal 50 fps átlagot futott, de amikkel játszom mind jól futnak rajta (BF4-t, a Titanfall-t és a Watch Dogs-t nem próbáltam, nem nagyon érdekelnek, de biztos vagyok benne, hogy nem csak minimumom futnának). Mire egy HD7850 csak minimum grafikára lesz képes az majd 2 év múlva lesz esetleg (és addigra maga a 7850 GPU-ja a megjelenéstől számítva már 4 éves lesz...persze addig simán lecserélem). Az utóbbi időkben egy gamer PC ésszerű határokon belül jól fenntartható volt, főleg ha ügyesen csinálta az ember (a HD6850 karimat 2 év után eladtam 24k-ért, szülinapomra kaptam tesóimtól egy tizest a kártyához, így nekem effektíve csak 18k-t kellett ráfizetnem a HD7850 2GB karira).

2014. jún. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
nem a vga-kkal van baj, hanem avval, ha már "elavult" a proci (2-3évesekre már simán mondják) és nem hajtja ki a vga-t akkor kitörölheti vele az ember ...
2014. jún. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Az elmúlt pár évben azért a játékok is igencsak nagyokat fejlődtek, grafika terén is. De azért egy mostani erősebb játék (pl.: BF4) gépigényénél már olyan sokkal nagyobb játékokat nem fognak készíteni. Szerintem ha a jövőben kijön egy pár nagy gépigényű játék, az már nekem pont elég, ha egy BF4 grafikájú szinten tudom majd játszani (már pedig szerintem ez a 270X-el menni fog)
2014. jún. 7. 20:57
 16/17 anonim ***** válasza:

"Az elmúlt pár évben azért a játékok is igencsak nagyokat fejlődtek, grafika terén is."

Szerintem régen sokkal jobban fejlődtek a játékok. Most nézzük meg a 2007-es Crysis-t és a tavalyi Far Cry 3-t...szerintem nem nagyon látszik, hogy a két játék között 6 év(!) különbség van! Ha összehasonlítunk egy '98-as és egy 2004-es játékot....hát ott igen szembetűnő a különbség (pl Half Life vs Half Life 2).

Az új konzol generáció miatt viszont várható egy nagyobb fejlődési hullám, aminek következtében a mai kártyák nemsokára fabatkát sem fognak érni. Ugye a játékok fejlesztése már régóta konzol központú és bizony a konzolok fix hardvere és nyitottabb (hardver közelibb) programozási felülete sokkal jobb optimalizációt és kihasználhatóságot tesz lehetővé. Ha megnézzük, hogy például a Crysis 2 miképpen fest a 8-9 éves XBOX 360-on akkr lehet csodálkozni, mert egy hasonló korú PC-n el sem indulna. Ha most kiismerik a fejlesztők a jelenlegi konzol generációkat, amik vagy 8x többet tudnak az elődökhöz képest és elkezdenek szállíngózni a valódi új generációs, jól optimalizált játékok, akkor a mai PC-k ezt könnyen megszenvedhetik.

Az utóbbi években viszont pont a konzol központúság miatt a játékos PC-k lassabban avultak, mint korábban.

A CPU limit sem olyan para, mint ahogy említettem egy 5 éves Phenom II X4 mellé is lehet még éppen pakolni egy 2 éves HD7850 karit és ezzel még a mai napig egész jókat lehet játszani. Szvsz a CPU igénye a játékoknak lassabban növekszik, mint a GPU igény. A brutál nagy gépigényű játékok zöme is inkább GPU faló azaz GP limit a jellemző (főleg a ma már elég elterjedt 1080p felbontáson) azaz a CPU itt már kevésbé rúg labdába. Az új konzol generáció nem tudom, hogy ezen mennyit fog a közeljövőben változtatni, mert a jelenlegi egységekben nem túl combos a CPU rész (a Jaguar magok nem kiemelkedő teljesítményűek, főleg nem 2GHz körüli órajelen), igaz 8 szálon lehet dolgoztatni.

A lényeg, hogy idáig az volt érezhető, hogy a hardverek elavulása lassuló tendenciát mutat, de lehet, hogy a közeljövőben ezt egy ideig megváltoztatja az új konzol generáció hatása (ezt meg majd meglátjuk).

2014. jún. 8. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
azért például szerintem egy killzone shadow fall(?) (asszem ez a címe) grafikailag , technikailag eléggé odab.sz és ps4 . szóval ja. simán lehet, hogy 1-2-3 év és egy mostani jónak mondható gép addigra, épp hogy elfogadhatónak lesz nevezhető
2014. jún. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!