Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik jobb programozásra,...

Melyik jobb programozásra, modellezésre?

Figyelt kérdés

Melyik processzor jobb ezek közül?

AMD FX-9370

AMD X4 A10 7850K

Intel Core i7-3970X Extreme Edition

Ezek közül az intel nagyon drága.

Mikor éri meg amd és mikor intelt rakni a gépbe?


2014. jún. 6. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Programozásra, modellezésre egyértelműen az Intel. Játszani már meggondolandó, hogy érdemes-e i7-et venni, de ha van pénze az embernek, akkor mindenféleképpen, mert 4-5 évig nem lesz problémája vele. A te esetedben én mondjuk nem ezt az i7-et venném, hanem egy i7 4770k-t, ami modernebb és nem is "annyira" drága.
2014. jún. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"programozásra, modellezésre"

-programozás nem épp erőforrásigényes, a modellezés már tud az lenni, de hacsak nem az ubisoftnak dolgozol, nehéz lesz túl gyengét venni.

A renderelés blenderben, na, az már más műfaj.

Amúgy Intelt, ha sok pénzed van, mert sokkal jobb minőségű és teljesítményű, AMD pedig ár-érték arányosabb, csak épp nem hosszú életűek, néha egyes modellek parasztvakítások.

2014. jún. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És videókártyát melyik cégtől érdemes venni?Nvidia?
2014. jún. 6. 19:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyi a kereted rá, bár professzionális felhasználásra szánt kártyák között én nem vagyok annyira ismert. Ha most vennem kéne VGA-t én az AMD-től a Radeon r9 280x-szet vagy a sima X nélküli r9 290-et venném! Persze vannak jó eresztések nVidia oldalon is pl.: GTX770, GTX780.
2014. jún. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

# 2

Ezt a hamar bedöglik és nincs olyan minőségű dumának semmi alapja.



Kérdéshez. A 9370-et kihúznám, 8350 jöjjön képbe ahogy intelnél is LGA1150 vonalon is nézelődhetsz(pl i7 4770K), jóval pénztárca barátabb. Ezenfelül meg nézd meg, hogy azokban a programokban amiket használsz(vagy ha konkrétan nincs az akkor hasonlóakban) hogy teljesít egyik másik CPU.


VGA-hoz ha azt is be akarod fogni melóra(és gondolom nem akarsz professzionális piacra tekinteni az ára miatt) akkor megint program függő. Általános számításra ma kb bármelyik gcn readon megeszi a keplereket, max ha a cuda támogatás szükséges fordul a kocka értelemszerűen.

2014. jún. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!