Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Segít valaki összerakni egy...

Segít valaki összerakni egy gamer gépet?

Figyelt kérdés

220.000-ig tudok költekezni. Lehetőleg pár év múlva se legyen egy elavult gép és mondjuk a 2-3 év múlva kijövő játékokat is vigye Bár amennyire fejlődnek a gépigények ennyiből nem hiszem hogy ki tudnám hozni.

A múltkor már tettem fel itt egy kérdést, egy ilyen ajánlatot kaptam: Mennyire jó ez a gép?


Intel Core i5-4460 processzor

Cooler Master V8 GTS RR-V8VC-16PR-R1 processzorhűtő

Asus H97-PLUS alaplap

Corsair Vengeance 2x4GB DDR3 1866MHz CML8GX3M2A1866C9B low profile memória

Western Digital 1TB 64MB SATA3 WD10EZRX merevlemez

Asus R9 280 3GB DDR5 R9280-DC2T-3GD5 videokártya

Thermaltake VN400A1W2N Commander MS-I számítógép ház

FSP 550W Raider S 550 80+ tápegység


Ez ugyan 226k körül lenne de még meg tudnám fizetni :)

Köszönöm a válaszokat



#gazsi?
2014. jún. 1. 22:34
 1/6 davyc07 válasza:

Szerintem egész jó kis gép, bár én ezeken változtatnák:


procihűtő: CORSAIR Hydro H90

ram: CORSAIR 8GB Vengeance Pro DDR3 2400MHz CL11 KIT

ház: COOLERMASTER NSE-500-KWN2 N500 Windowed


Ez így kb 2-3ezerrel lenne több, de halkabb is lenne, a ramok jobbak hűtésileg és teljesítményileg is és egy jó procihoz már vízhűtő kell és nem ártana egy SSD is bár az kicsit húzósabb :)


Bár ha mindenféleképpem léghűtést akarsz akkor: BE QUIET! Dark Rock Pro 3 és a ram maradjon.

2014. jún. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mégis mi a túrónak lecserélni a gyári hűtőt egy szorzózáras i5-n?


1600MHz-nél gyorsabb RAM is felesleges pénzkidobás.

2014. jún. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor megérné ez a gép?
2014. jún. 1. 23:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Maradhat, habár a procihűtő felesleges rá. Az Intel gyári hűtői jól teszik a dolguk, húzni pedig szorzózáras processzort nagyon macerás. Spórolsz vele 25 ezer forintot, ha nem veszed meg, ha pedig megveszed, abszolút semmi pluszt nem ad. (Esetleg annyi, hogy kicsit halkabb lesz a gép)
2014. jún. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké köszi, és később kijövő játékok is mennének majd rajta?
2014. jún. 1. 23:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem legalább 4-5 évig rendesen elfutnak majd rajta a legújabb játékok.


Egyébként ha nem veszel a procira külön hűtőt akkor kijön egy INTEL Core i5-4670K processzor és talán egy r9 280x is.


A videókari nem olyan fontos, de az i5-4670K-t mindenképpen ajánlanám, ez ugyanis szorzózármentes processzor, tehát később (4-5 év múlva, ha már nem lesz elegendő a legújabb játékokra ultrán a teljesítménye) lehet húzni is. Majd akkor elég rá venni egy jóféle processzorhűtőt, (tehát 4-5 év múlva,) kb 15-25 ezer forintos áron, nem kell majd úgy processzort venned, mert húzással még azon felül is kiszolgálhat néhány évig.

2014. jún. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!