Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Még mindig érvényes az amit...

Még mindig érvényes az amit régen számtech órán tanítottak hogy a számítógépnek mindig be kell dugva lenni mert az adat elvész?

Figyelt kérdés
Mert régen azt tanították hogy ha el megy az áram akkor van a számítógépnek egy beépített aksija ami 5-6 óráig ellátja a számítógépet megfelelő mennyiségű árammal és az adatoknak semmi baja. Ez a mai gépekre is érvényes?
2009. dec. 29. 23:04
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Na elmesélem az egész történetet: Ülünk informatikán tanár bejön elkezdi a mondanivalóját: - Gyerekek azt kell tudnotok hogy egy számítógépet mindig be kell dugni a konnektorba mert ha kihúzod vagy áramszünet van kb. 5 óráig bírja tárolni az adatokat ezután sérül vagy elvész. De ezt az 5 órát azért bírja fenntartani mert van egy kis aksija ami bekapcsol áramszünet esetén. Pl. ezért van az hogy ha kihúzod a konnektorból még akkor is ráz.
2009. dec. 30. 13:08
 12/25 anonim válasza:

jéézusom...

visszavenni az ilyen tanár diplomáját, és elküldeni fát vágni...

2009. dec. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Ez akkora hülyeség, hogy kezdem gyanítani, nem hagyományos pc-ről beszélt a tanár. Viszont ha mégis, akkor ott igen nagy baj van. Ezt már a dilettáns jelzővel se tudnám illetni, akkora egetverő ökörség. Ez olyan kaliber, mintha azt tanítanák neked, a lábadban van az agyad, vagy hogy egy hentes pingvineket nevel.
2009. dec. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
De ő ugye nem végzett informatikatanár? Nyugtass meg, hogy ő amúgy magyar-történelem szakos, aki kényszerből - szaktanár hiányában - az igazgató utasítására tanított 1-2 évig informatikát...
2009. dec. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Hát hogy szakképzett-e azt nem tudom, de azt hogy nem 1-2 évig tanított az biztos mert én most 8.-os vagyok és ez az eset 3.-ban volt és még mindig ő tanítja az alsósoknak az informatikát. Hála égnek a felsős informatika tanár teljesen más :D ő ért hozzá.
2009. dec. 30. 18:16
 16/25 anonim ***** válasza:
Csak azért kérdeztem, mert ez tipokisan olyan dolog, hogy valaki nem ért hozzá, olvasott valamit (tutira a BIOS setup-ról...), összekeverte másvalamivel, és úgy adta tovább. Vagy hülyén fogalmazott. Persze, ő is ember, ő is tévedhet, de mondjuk egy informatika tanártól ez... ez marhanagy hiba.
2009. dec. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Ja... 5 évig hülyeséget tudtam.
2009. dec. 30. 21:25
 18/25 anonim ***** válasza:

Te vmire rosszul emléxel :D


Az Az "ADAT" amit tanítottak hogy elvész az óra és dátumbeállításokra vonatkozik illetve vonatkozott, de amióta bejöttek a lithium ion gombcellák azóta nincs ilyen probléma mert az alaplapok akár hónapokat is kibírnak hálózati áram nélkül és nem felejtik el a dátum vagy órabeállításokat!


Mellesleg a legtöbb oprendszer már nem függ ezektöla beállításoktól úgyhogy ha el is vesznek ezek a beállítások annak sincs jelentősége...


Amúgypedig minden alaplapban van egy parányi gombakku cella ami vagy működik még, vagy nem..


Egyébként pedig felesleges bedugva hagyni ha nem villámvédett az elosztó vagy nem szünetmentesről megy...

2010. jan. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

23:29 igen, annyit még hozzátennék, hogy soha nem volt olyan, hogy csak 4-5 óráig bírja. Volt olyan, amiben nincs akku, pl. a Commodore számítógépekben sem volt. Viszont nem is volt rá szükség, felismerte a rendszer hogy mi van hozzá csatlakoztatva, nem kellett külön ezeket az adatokat eltárolni. Egyedül a dátumot/időt kellett beállítani, bár akkoriban nem nagyon számított. Nem volt kitéve a képernyő aljára az óra, mint most. :)

A PC-k viszont mindig is tartalmaztak egy apró tárolót a gép alapbeállításainak elmentésére. (Erre azért volt szükség, mert jóval többféle lehetett a PC-k kiépítése a belső részektől a perifériákig, mint mondjuk egy C64-é. Praktikusabb volt ezt eltárolni, mintsem minden alkalommal felderíteni. Ráadásul némely eszköz - pl merevlemez - esetén az automatikus felderítés sem volt mindig célravezető.)

Az is igaz, hogy az alaplapok, egész pontosan a BIOS-ok és az oprendszerek fejlődésével ez mára megint csak feleslegessé vált. Egy mai gép indításkor majdnem mindent felderít, sőt, ezen adatoknak nagy részét az operációs rendszer nem is használja. Ha valami nincs a BIOS-ban beállítva, jó eséllyel attól még az oprendszer tudja használni. Egyedül a boot-sorrend és a dátum/idő, amit még mindig a bios setup-ból olvas ki a rendszer.

Egyébként így is, úgy is hibás az eredeti feltevés, ha a setupra vonatkoztatjuk, akkor is. Ugyanis ha akkumulátorral van ellátva, az nem 5 óra alatt merül le. A lítium elem is több évig bírja. (Viszont van, hogy ez is kifogy, olyankor 200 forintért vehetünk bele újat, és elemcsere után egy modern rendszeren csak a pontosidőt kell beállítani, a többit felismeri magától.)

2010. jan. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Érdekes. De annyi biztos bennem, hogy mindig emlékszem arra hogy ki mit mond. :D Mást nem tudok megjegyezni de a beszélgetéseket kívülről részletekkel. :DD
2010. jan. 2. 00:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!