Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Még mindig érvényes az amit...

Még mindig érvényes az amit régen számtech órán tanítottak hogy a számítógépnek mindig be kell dugva lenni mert az adat elvész?

Figyelt kérdés
Mert régen azt tanították hogy ha el megy az áram akkor van a számítógépnek egy beépített aksija ami 5-6 óráig ellátja a számítógépet megfelelő mennyiségű árammal és az adatoknak semmi baja. Ez a mai gépekre is érvényes?
2009. dec. 29. 23:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
A PC-kben nincs semmiféle akkumolátor, ha elmegy az áram akkor biza minden nem mentett adatod elszáll.
2009. dec. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
DEhogyis, sot megkockaztatom, hogy sose volt ervenyes, mivel a merevlemezen tarolt adat nem vesz el aram nelkul, nem kzdek bele, de a teknologi ahaosnlo a regi kazettaszalaghozmegtuningolt modon (a rendes HDDnek az ujabb rendszerek mar nem ugy mukodnek) - ott sem veszett el ha nem volt aram alatt :)), a RAM ben levo adat vesz el aram nelkul de az akkor is elvesz ha siman kikapcsolod a gepet nem kell kihuzni - ezert kell a rendszernek betoltodni mikor elinditod a geped!
2009. dec. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
De nem azok hanem azok amiket éppen használtam hanem a képek, dokumentumok meg ilyenek. Nekünk legalább is ezt tanította még a win 98-as idejében.
2009. dec. 29. 23:11
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenről még nem hallottam:) Nekünk azt mondta a számtech tanár még kb 7 éve hogy a az iskolai gépeken Linux van. Ennek ellenére Windows volt rajtuk, a mai napig az van.
2009. dec. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok amiket eppen hasznlasz az RAM (random acc. memory) ban tarolodik nem HDDn szoval a ha nem volt rola mentes a HDD (winyo a gyengebbek kedvert) azok biza elveznek ha elmegy az aram- nem kavarod ossze veltlenul az aksit a UPS- al ami biztonsagi akumulator kulon vasarolhata baromi nehez es nagy cegeknel szoktak szerverekre hasznalni ha elmegy az aram akkor arrol megy meg a gep annyit hogy eltudjal menteni mindent es kikapcsold! (az ujabb UPS -okkal akar orakat is)
2009. dec. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

NINCS ELMENTVE -> ELVESZETT

EL VAN MENTVE -> MEGVAN


Egyébként rohadt drágán lehet szünetmentes tápot venni, ami egy nagy akkumulátor, és akkor áramkimaradáskor is megmarad az adatod.

Az elterjedt számítógépekben nincs aksi, tehát ha kikapcsolod, vagy elmegy az áram természetesen törlődnek.

2009. dec. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha hosszabb ideig nem vagyok itthon (2-3 naptól) akkor mindig áramtalanítva van minden, köztük a számítógép is. Még soha semmim nem veszett el.
2009. dec. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Akkor jó.
2009. dec. 29. 23:27
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Sóhaj... :D


Ha gépelsz egy szöveget (stb) és elmegy az áram, ám nem mentetted el előzőleg, az elveszik, mert

- nem volt elmentve

- csak a memóriába (ram) tárolta a rendszer.

Ha elmentetted, akkor hetekre, hónapokra, évekre is kikapcsolhatod a gépet, mert

- a mentés a merevlemezen (hdd, winchester)

- vagy pendrive-on, optikai lemezen (ill épp ahova mented) tárolódik.

Minden hagyományos gépben van akkumulátor (gombelem), de nem az a funkciója, ill. nem is lenne rá kapacitása, hogy a felhasználó adatait tárolja. Áramtalanításkor néhány kbyte-os adatmennyiségre vigyáz csupán, ezek a gép alapvető beállításai (bios).

Léteznek akkumulátorok (UPS) ármaszünet esetére is, valóban nagyon nehezek, és az a funkciójuk, hogy a normál mentés és lekapcsolás idejére még fenntartsák az energiát. Rákapcsolt fogyasztó-függő, hogy mennyi ideig képesek erre, nagyságrendileg 0-120 perc.

2009. dec. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ha tényleg ezt tanították, akkor a tanár marhára nem értett a számítástechnikához.

A gépeknek kétféle adattárolója van: a memória és a háttértár. A memóriában csak addig tárolódnak a dolgok, ameddig dolgozunk vele. Tehát ha kilépünk a programból, vagy kikapcsoljuk a gépet (nem muszáj kihúzni...), akkor egyből és véglegesen törlődik.

A másik fajta adattároló az úgynevezett háttértár, amiből nagyon sok fajta van. Mindegyiknek közös jellemzője, hogy hacsak meg nem sérül, akkor addig tárolja az adatot, ameddig le nem töröljük vagy felül nem írjuk. Természetesen akkor is, ha kikapcsoljuk a gépet, kihúzzuk a konnektorból, de még akkor is, ha kiszedjük a gépből. Ilyen háttértárak manapság a merevlemez (vincseszter, HDD, ami midnen gépben van), hajlékonylemez, CD, DVD, pendrive, stb.

Viszont van egy sejtésem, hogy mire gondolhatott tanárod. Mégpedig a BIOS beállításokra. Ez a számítógép alapvető beállításait tartalmazza - pontosidő, boot-sorrend, stb -, és nem a felhasználói programokkal létrehozott adatokat. Ezt még manapság is a legtöbb gépben folyamatosan el kell látni árammal, amit vagy egy akkuval, vagy egy gombelemmel oldanak meg. Viszont ez a "win98-korszakban" sem 5 óráig tudta biztosítani az áramellátást, hanem évekig.

2009. dec. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!