Hányszor lehet minőségromlás nélkül törölni egy mini DV kazettát?
Figyelt kérdés
2014. máj. 10. 20:13
1/3 anonim válasza:
Nullaszor, mivel mágneses jelre épül az adattárolás. Minden törléstől romlik a minősége, és minden nem törléstől, csak úgy, állásában is, mivel szépen lassan a modern világot behálózó elektromágneses sugárzás, meg a Föld mágneses mezeje stb. rontja a minőségét. Persze itt lassú folyamatról van szó, azért még lehet használni, csak a kérdés értelmetlen.
2/3 anonim válasza:
A digitális mágneses adat változása (bizonyos mértékig) még nem okoz minőségromlást. A számítógépekben használt merevlemezek többsége (SSD kivételével) is mágneses adathordozó, mégsem szokott romlani az idő múlásával, vagy a másolások során az adat. Bár a miniDV kazettánál amiatt, hogy az adattároló és az író/olvasó egység nincs egybeépítve, picit rosszabb a helyzet többszöri újraírásnál. Két-három újraírásig még nem szokott kimutatható különbség lenni írási hibák tekintetében, többszöri esetén viszont lehet. Jómagam soha nem írtam újra kazettát (egy két olyan eset kivételével, amikor véletlenül kapcsolt be/maradt bekapcsolva a kamera, és a nyilvánvalóan használhatatlan részre újra dolgoztam), mivel a kazettán sokkal nagyobb biztonságban van az archív anyag, mint számítógépen - ez az előnye annak, hogy az adattároló és az író/olvasó egység nincs egybeépítve -, viszont egyszer találkoztam néhány kb. 10-12 alkalommal újraírt kazettával, azok borzalmasan néztek ki. A felvételeknek talán a 2/3-a volt épp, a többi része régebbi felvételekből visszamaradt részleteket tartalmazott (a kép 6-8 vízszintes csíkból állt, felváltva az új, illetve a régi felvételekből, vagy olykor hasonló jelenségek négyzetes felosztással), és/vagy szaggatott hangot, színhibákat, és egyéb "nyalánkságokat".
3/3 anonim válasza:
Bocsánat, az első mondatot rosszul fogalmaztam. A mágneses adathordozó mágnesezettségének bizonyos mértékű változása az, ami nem okoz feltétlenül változást (minőségromlást) a digitális adatban. Ha már az adat változik, akkor nincs mese, de ahhoz azért elég durva mágnese behatás szükséges.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!