Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop vásárlás - Milyen...

Laptop vásárlás - Milyen notebook-ot vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék laptop-ot venni, átalágos otthoni felhasználásra.

Két márka között vacilálok: Lenovo vagy Dell. (Ismerősi körben ezekről hallottam a legjobbakat.)

Kb: 150-170 ezer Ft lenne a keret.

Átalágos felhasználásra szeretném internet, office stb. és néha grafikai programokat is használok (Photoshop, InDesign). Játszani egyáltalán nem szoktam.


Eddig a linken szereplő Dell a befutó, vagy a Lenovo G500

[link]


[link]


Mik a tapasztalatok? Melyiket javasoljátok?

Fontos, hogy nem szeretnék 2 év múlva megint újat venni, minimum 5 évre szeretnék beruházni.


Köszi



2014. máj. 10. 11:10
 1/4 lustig ***** válasza:

A dell nagyon nyomja az u-s processzorokat, ami azt jelenti, h gyengébb a teljesítménye, és vmivel jobb az üzemideje (én nem ajánlom, sztem m-eset vegyél), szóval ezért én a lenovo-t ajánlom.

itt van uaz kicsit olcsóbban: [link]


ill itt az első 3, ami nálad szóba jöhet: [link]


itt a 2. (az i7es) elég hivogató, de mivel azt mondtad, h photoshopra és indesign-ra is kell, ezért talán az i5ös videókártyásat ajánlom. Szerintem kérdezz meg még vkit, aki hozzáért, h ezeknek a képszerkesztő programoknak mennyire van videokártya igénye, mert h elég az integrált is, akkor viszont az i7est válaszd. Egyébként szerintem 4gb ram kevés lesz majd a jövőben, azt majd még bővítened kell vmikor 8gb-ra

2014. máj. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 noname1994 ***** válasza:

Nekem Dell laptopom van, I7 4500U (2x3 GHZ) és egyátalán nem gyenge, a bf4-et is meg a ghostos is viszi majd fullon, rá

adásul 3-ad annyit eszik mint egy m-es vagy a többi cpu, nem értem miért mondjátok rá, hogy gyenge.


Configom:


Dell Inspiron 17 3737

AMD Radeon 8870m 2GB GDDR5

Intel Core I7 4500U (2x3GHZ + HT)

8GB 1600Mhz DDR3

1 TB HDD

17.3" HD+ (1600*900) Kijelző



UI: a Delleknél 3 év gari ^^

2014. máj. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 lustig ***** válasza:

Az i54200M valamivel jobb, mint az i74500U


[link]

2014. máj. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 lustig ***** válasza:
először is neked 17,3 colos laptopod van, ami szerintem batár nagy, tehát nem a hordozhatóságra épít. Akkor meg a teljesítménynek kéne számítania, nem az energiagazdálkodásnak. És egyáltalán nem eszik 3ad annyit egy U-s, nem sokkal fogyaszt egy M-s többet. Egyébkként jó laptopod van (bár ezt nem tudom miért mondtad el).
2014. máj. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!