Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel core 2 quad q8200...

Intel core 2 quad q8200 netezés közben 53-58fokos míg játék közben felkúszik 75fokra mi lehet a hiba? Teljesen új Arctic Freezer 11 LP hűtőm van nem értem

Figyelt kérdés

2014. ápr. 29. 20:30
 1/7 BM-Striker ***** válasza:
Freezer 11 LP gyenge egy Core2Quad-hoz.
2014. ápr. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 P.O.C. ***** válasza:
Az Arctic Freezer 11 LP komoly hőtőnek látszik, hogy hőcső meg minden. De amúgy elég gyenge. Max 90 W TDP -ig tervezték a te procid viszont 95W TDP -s. Szóval ürül ha így is meg tudja hűteni.
2014. ápr. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért vedd le a hűtőt és rakd újra föl, biztos, ami biztos, hogy jól illeszkedike-e! Ha ez sem segít, akkor a ház oldala nélkül játssz!
2014. ápr. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az utolsóra nem hallgatnék... Egyrészt nem jobb, ha nincs fenn a gépház oldala. Másfelől meg ne szedegesd le és rakd vissza csak úgy, mert akkor a hőpaszta nem fog normálisan "működni". Ha leveszed, akkor ajánlott újrapasztázni vagy kicsit elegyengetni.
2014. ápr. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es: Úgy gondoltam, hogy egyértelmű, ha leveszi újrapasztázza, gondolom, aki alternatív hűtést vásárol, ennyire azért csak képben van. A másik, a ház oldalát levenni nagyon hasznos, én évek óta így használom a gépeimet, 10 fokot is jelenthet, miért lenne jobb, ha a ház oldala fenn van?
2014. ápr. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 P.O.C. ***** válasza:

Csak ilyen zárt gagyi házaknál van jelentősége, ha leszedet az oldallapot. Ugyanis ott könnyen beszorul és megül a meleg levegő.

De ha normálisan megtervezett szellőzésű (pl. Gamer) házad van, akkor ártasz vele ha leszeded mert felborítod a szellőzést, nem távozik olyan hatékonyan a hő.

2014. ápr. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kis Peter-IStvan ***** válasza:

Megkukkantottam a Freezert es szerintem a pasztaval vagy az illesztesi erosseggel/feluleti feszultseggel lesz a problema .Tehat vagy a paszta gyenge/rosszul van felrakva(amit nem tudok elkepzelni),vagy nem szorul a cpu-ra rendesen , Problema lehet az is ha pl. a legsimabb szamitogephazad van , es csak 1 80/92mm-es ventilatorral felszerelve.

Azert nem art megjegyezni hogy ha az ember mar "aftermarket" hutot vesz kerulje mindenkepp az egy hocsoves dolgokat , a 2 hocsoves dolgokat is ha a TDP 100W es felette van . Altalaban 3-4 hocsoves , 92-120mm-es ventilatoru a belepo az aftermarket coolereknel mar csak azert is mert 90%-ban a gyari huto gyari sebessegen teszi a dolgat.

Kb. 4.5 evig volt nekem egy Q8400-as procim es mivel akkor meg nem ertettem hozza , nem is gondoltam hutocserere pedig neha 80'C felett is volt (meg mindig megy,csak mar eladtam ,mert elromlott az alaplapom es mar nem eri meg sk775-osbe fektetni , na meg a ram is regimodi volt mar) .

Ahogy elottem is irtak a huto 90W-ig tud optimalisan hot kezelni es a te CPU-d eros hasznalatban (tobb mint 80%) akar 130 wattra is felugrik ,szerintem a problema ebbol adodik.

2014. máj. 2. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!