Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor húzás. Lehetséges?

Processzor húzás. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Akadt egy nem is tudom pontosan milyen márkájú processzorom, arra emlékszem hogy a nevében valami 3000+- van :'D


1.8 gHZ-s, egy magos, ami rohadt kevés. Lehetséges ezt húzni? Ha igen: hogyan? Mire kell figyelni? Tönkremehet?


2014. ápr. 23. 08:26
 1/4 Tengor ***** válasza:

Amire figyelni kell, hogy legyen hozzá elég tudásod, hogy még azelőtt felismerd a problémát, hogy az bekövetkezne! Ha ez megvan, akkor nem lesz probléma!

[link] < ilyened van? Ha igen, akkor a BIOS nem tudja automatikusan beállítani a szorzót. Állítsd be úgy, hogy 2 GHz-zn üzemeljen!

2014. ápr. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én meg inkább nem ajánlom. Ugyan lehet nem túl nagy valami, ha kicsit megfeszíted a hardvereidet, de nem véletlen van a gyári beállítás. Te is bírod a 25 kilós cementes zsákokat cipelni egy ideig, de egész nap a hátadra kötve kicsit beáll a derekad, és mehetsz gyógytornára.
2014. ápr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 csacsi2 ***** válasza:

Nekem is Sempron 1800Mhz +3100 proceszorom van.

nem fogsz túl nagy különbséget észrevenni, sőt ha túl melegszik akkor még le is lassúl és károsodhat is. szóval csak óvatosan. Készülj fel, hogy ha nem megfelelő a hűtésed akkor nem fog működni!

Kb 2.2- 2.4 -ig húzhatod (processzor függő). Biztonságosan inkább csak 1.98 -ig!A gyári hőmérséklete csak 47 °C, így erre nagyon oda kell figyelni!

Ha beállítottad (csak apránént emelve) a bios-t akkor javaslom használd az RMClock-ot. Így oprendszer alól tudsz profilt váltani! Ez akkor hasznos, ha valamelyik program huzamosan magas terhelésnek teszi ki a processzort!

[link]

[link]


A processzor húzása kicsit összetetteb az órajel emelésénél, sokmindent figyelemmel kell küövetni és sokminden függ a másik eszköztől! Amennyiben lassú RAM -od van akkor nem fogy tudni jelentősen változtatni és ha a biosban be van kapcsolva a flexibiliy opció akkor a memoria bus sebességét lejjebb fogja venni a szorzó emelésével, így amit odateszel, amott elveszi! Amennyiben ez az opció ki van kapcsolva akkor nem nem biztosított a memória kompatibilitás, így hamar jön a kékhalál!Ha hirtelen sokat emelsz szintén kékhalál! Túlmelegszik kékhalál!

Az emelést a géped összes eszközének bírnia kell, csak addig emelheted!

[link]

[link]


Le kell szögezni, a húzás veszélyes tönkremehet a gép és nincs 2 egyforma eszköz! Ezért is neked kell odafigyelni mindenre és csak apránként emelni, miközben rendszeresen teszteled!sok újraindítást ígényel és ha egyszer is kékhalál jön akkor vegyél vissza! Ha teszt alatt túlmelegszik vegyél vissza!

Processzor hőmérséklete (terhelés alatt) legyen 60 körül, de a 70°c -t NE érje el! 62-65 °c -ál már romlik a teljesítő képesség = ellenkező lesz a hatás!


Amit itt leírunk az nem mentesít attól, hogy egy számítógépre veszélyes műveletet végzel, tehát a felelősség kizárólag a tied!!!

2014. ápr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 csacsi2 ***** válasza:

Én ezzel példáztam (AMD Sempron 3100+ Paris), de ha telepíted az AIDA64 -et mert amúgy is szükséged lesz rá, akkor kiírja a géped pontos adatait!

[link]

Amit itt írnak azt valószinüleg nem éred el (túlzás)! erre írtam eszközfüggő...

2014. ápr. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!