Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új Windows 8-as laptoptól...

Új Windows 8-as laptoptól lehal a router wifi része. Miért? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Kaptam egy új Windows 8-as laptopot (Lenovo Thinkpad S1 Yoga), és nagyon furcsa dolgot tapasztalok.


Amikor ez a gép be van kapcsolva, a routerem (TP-Link TL-WR740N) random idő után (5 perc, akár 1 óra) meghal, vagyis csak a wifi része: a netkapcsolat megszakad, és az eszközök nem is látják a listában, de kábelről működik szépen. Újra kell indítani a routert, hogy normálisan működjön.


Amikor viszont ez az új gép ki van kapcsolva, tökéletesen megy minden.


Létezik, hogy ez a W8 (vagy a Lenovo) valamit elállít/blokkol a routeren? Nagyon úgy néz ki, de számomra érthetetlen.


Ha valaki érti, és röviden elmagyarázná, és/vagy megoldási javaslattal is élne, hálás lennék! :)


Osztok zöld pacsit minden segítőkész válaszolónak. Előre is köszönöm! :)



2014. ápr. 19. 00:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Hasonló gond: Egy ideig egyáltalán nem volt wifi, aztán elvittük oda, ahol vettük...driver nem volt win8 kompatibilis, azt ingyen újra tették. Most is időnként ledobál (tp-linkről), tanárom szerint vannak wifi kártyák és routerek, amik utálják egymást. Én is ezzel küzdök, vagy vegyél másik routert, vagy lan kábelt.
2014. ápr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)


Tegnap sikerült annyit elérnem, hogy feltettem a wifi adapter legfrissebb driverét a laptopra (Intel honlapjáról), így mintha egy fokkal jobb lenne a helyzet: a router nem tűnik el az elérhető wifi eszközök listájából, csak Korlátozott lesz a kapcsolat néha, és 3-4 le-felcsatlakozás után jó lesz, nem kell router reboot. Bár még így is bosszantó.

2014. ápr. 20. 11:24
 3/3 A kérdező kommentje:

Ha valaki más is belefutna ebbe a problémába, itt a megoldás:

[link]

2014. máj. 25. 15:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!