Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » GTX 760GPU 99%-ról azonnal...

GTX 760GPU 99%-ról azonnal 0%-ra ugrik és a játék befagy (fekete képernyő pár másodpercre) Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Újonnan vásárolt Gigabyte geforce gtx 760 kártyárol van szó.

Terhelve a hőmérséglet 69-71 °C



Csak pár játéknál fordúl elő.Mi lehet a probléma?


alaplap: Gigabyte GA Z77 D3H

Táp: Chieftec 500 A80P

Ram: Kingston hiperx predator 8GB

Proci: Intel core i5 3570k



2014. ápr. 18. 22:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a játék fagy le, áll meg a rendereléssel, és akkor a GPU használat nyilván leesik nullára.
2014. ápr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

[link]


Régebbi kártyával nem csinálta.Játékot elindítottam minimum grafikával és maxxal is ugyanúgy csinálja.

2014. ápr. 18. 22:35
 3/12 BM-Striker ***** válasza:
A játékkal vagy a driverrel van gond, de az mindenképpen szoftveres probléma.
2014. ápr. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
És a kereted pont eltakarja, hogy mi az, amit bekereteztél...
2014. ápr. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

keret nélkűl.

[link]

2014. ápr. 18. 22:59
 6/12 anonim ***** válasza:

Ja, az csak a kártya memóriavezérlőjének a kihasználtsága. Akkor van gáz, ha maximumra megy, mert akkor nem elég a VRAM-nak a kártyán a sávszél. (Olcsó kártyáknál lehetséges.)


Ha a játékban renderelés megáll, akkor nyilván nem csak a GPU nem fog tudni mit csinálni, de a VRAM se kell többé, így annak a vezérlője is nyugalomba kerül.


Így a keretezett rész se mond semmi újat, és nem feltétlen jelenti a kártya/driver hibáját.

2014. ápr. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A kártyán gyári OC boost van jelenthet ez problémát? olvastam hogy valamelyik játék nem kedveli bár lehet hogy baromság
2014. ápr. 18. 23:22
 8/12 anonim ***** válasza:

A játék semmit nem tud a kártyáról, épp azért vannak a grafikus API-k, hogy ez így legyen. Gőze sincs róla, hogy OC-s, így nem is tudja nem szeretni.


Az más kérdés, ha az OC miatt instabil a kártya, de az meg gyári hiba, és garanciás cserét igényel.


Megteheted, ha már úgyis fent van az afterburner, hogy kicsit lentebb veszed az órajelet, és úgy is játszogatsz. Ha megszűnik a probléma, akkor küldheted vissza a kártyát. Ha nem, akkor megerősíti, hogy szoftveres a gond.

2014. ápr. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2014. ápr. 18. 23:38
 10/12 A kérdező kommentje:

Újra telepítettem a windowst.Most kiírja, hogy képernyőillesztő nem válaszol utána helyreállt.Ezzel már volt gondom 3 évvel ezelött akkor sem oldodott meg.Esetleg ezzel lehet kezdeni valamit?

Legfrissebb driver van fent de kipróbáltam minden drivert amit csak találtam hozzá.Az előző drivereket töröltem és ugy telepitettem hogy csak egy driver legyen fent.Ellenőriztem a memoriát minden fellelhető fixet amit az interneten megtaláltam megcsináltam más ötletem nincs.Esetleg valaki megtudta oldani ezt a problémát? annyit még hozzátennék hogy a ram 2x4 Gb os nemtudom mennyire van sűlya ennek gondoltam leírom.Egyszerűen megőrülök ettől, hogy megint visszatért a probléma

2014. ápr. 20. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!