Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A hardvereknek lehet köze a...

A hardvereknek lehet köze a kékhalálhoz?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy már kb 5x raktam újra a windowst, de még mindig van kékhalál néha.

Először gondoltam, hogy 1-2 "természetes", de amikor már 3-4x raktam újra a windowst elkezdtem gondolkodni, hogy lehet, hogy nem a windowsal van a baj?

Ez által az lenne ugye a kérdés, hogy lehetséges, hogy a hardverektől van kékhalál?

Nem kompatibilisek vagy ilyesmi?


CPU: AMD FX-8350 4GHz

Alaplap: Asus M5A99X Evo 2.0

Táp: Chieftec 750W

GPU: Gigabyte HD7850 2GB OC

RAM: Kingston 8GB Kit (2x4) 1333MHz HyperX

Kingston 1x8GB 1600MHz HyperX

SSD: Samsung SSD 840 PRO Series

Processzor hűtő: Cooler Master Hyper TX3



2014. ápr. 18. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Az esetek 99%-ában hardverhiba okozza, csak annyira van köze hozzá.
2014. ápr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hardveres kékhalál akkor szokott jönni, ha valamelyik dugaljnál egy pillatra megszúnik az érintkezés.

Nézd át + pucold meg a RAM, Videokari, Hangkari, Vinyó csatklakozásait mind a dugaljon mind a dugaszon.

2014. ápr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kékhalál hardver vagy driverhibára szokott utalni, "magától" Windows nem szokott ilyet csinálni, Windows 98-as korszak már elmúlt:) Érdemes lenne azt is leírnod, hogy mit ír a kék képernyő (már ha nem Win8-ad van).

Amit első körben csinálnék, az a videokártya driverének frissítése, de "tisztán". Jelenlegi drivert eltávolítod, újraindítás, új drivert felrakod.

Ha ez nem segít, akkor jöhet a hardverkomponensek hosszadalmas tesztelése. Memória teszteléséhez Memtest86, processzoréhoz Prime95. Ezeket jó pár óráig érdemes futtatni.

2014. ápr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Windows7 Ultimate 64 bit van most fennt

GPU driverből meg a legfrissebb van ami béta.

AMD Catalyst 8.0.916.0

2014. ápr. 18. 21:28
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha lesz megint akkor lefotózom telefonnal :)
2014. ápr. 18. 21:37

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!