Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történt a gépemmel? (ld. Lent)

Mi történt a gépemmel? (ld. Lent)

Figyelt kérdés

Kezdjük az elején. Volt egy régi monitorom, néha nem kapcsolt be rendesen a stand by állapotból, ezért arra gyanakodtunk, hogy hibás a kapcsoló. Ki lett cserélve, egy év után újra bedöglött. Vagy legalábbis azt hittük. (Mivel a színei sem voltak már jó, ezért kuka.)

Jött egy másik monitor, az egy darabig ment, majd az is elkezdte a nem kapcsolok ne játékot! Ekkor már kezdtem gyanakodni, hogy esetleg nem is a kapcsolója döglött meg, hanem az alaplap vagy a videókártya a hibás. Ezt eljátszotta eleinte évenként majd félévenként pár napig, majd magától megjavult.

Szereztem egy "új" monitort. Ez már nem CRT, hanem LCD. De megdöbbentő módon csak analóg kimemete van. Na de ugyanúgy elekezdett szórakozni ezzel a nem kapcsolok be trükkel. A sok be nem kapcsolás miatt meg a hardrver issza meg majd a levét.(A gép bekapcsol, a monitor nem, így "vészleállítással" kell leállítanom a gépet.)

Ráadásul többször is lefagyott betöltés közben. A korábbi monitornál ilyent nem csinált sohasem. Ennyire sz*r lenne a videókártya, hogy nem bírja el a monitort? (Nem futtam rajta 3D-s játékot, csak böngészgettem.) Amúgy 1GB-os DDR3-as Ram van benne. Az azért nem annyira ócska. Vagy mégis mi a fenétől kezdett el fagyogatni?

Mi a francot csináljak?



2014. ápr. 10. 19:49
 1/8 Vortrex ***** válasza:

Amikor beindítod a gépet és nem kapcsol be a monitor, nézd meg, hogy a piros lámpa világít vagy villog-e a gép orrán.


Egy rossz videókártyára nem ez a jellemző, viszont rossz memóriával a gép nem tud egyáltalán elindulni, csak felpörögnek benne a ventilátorok és ennyi. Még a merevlemez sem pörög fel, ezért gondolom, hogy nézd meg a piros lámpát ilyenkor, mert ha az sem világít, akkor memória hiba lehet.

2014. ápr. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vedd ki a kártyát és radírozd meg az érintkezőket!Vagy legalább is mozgasd meg a dolgokat!
2014. ápr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A gép rendesen beindul, a Windowst is behívja, mert a jellegzetes hangot adja, amit bejelentkezés előtt szokott.


Amúgy az érintkezőket hogy dörzsöljen meg, azok süllyesztve vannak!


Na de most jutott eszembe, hogy a régi gépét használom, hátha jobbak, mint az újé!

2014. ápr. 10. 20:33
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja nem olvastam el rendesen, a kártyáét, nem a kábelét!
2014. ápr. 10. 23:34
 5/8 A kérdező kommentje:
A másik, amit leírtam. Miért fagyogat le a gép, mióta "új" monitorom van? Mintha nem bírná el a videókártya. Pedig nem futtatok 3D-s cuccokat. Akkor meg mi ennek az oka?
2014. ápr. 10. 23:35
 6/8 Vortrex ***** válasza:

Ha az új monitorod felbontása nagyobb mint a régi, és tényleg rossz a videókártyád, akkor előfordulhat, hogy a videókártya egy hibás memória területre ír (a nagyobb felbontás miatt nő a memória használata és nagyobb eséllyel ír hibás területre) az idézhet elő vészleállást.

Másrészt ha ugyan akkora a felbontása és ugyanarról a vga kimenetről kapja a jelet, akkor semmi köze a monitorhoz

2014. ápr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A régi 10247x768-as, az új meg 1440x800-as.
2014. ápr. 11. 12:33
 8/8 Vortrex ***** válasza:
Akkor valószínűleg a videókártya a ludas
2014. ápr. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!