Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Toshiba Satellite C55-A-1RG...

Killer81 kérdése:

Toshiba Satellite C55-A-1RG notebbok nem fogad el telepítéshez semmilyen adathordozót. Ötlet?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy hoztak hozzám egy új Toshiba Satellite C55-A-1RG notebook-ot, hogy lássam el operációs rendszerrel, mivel üresen vették.

Most jött az érdekes rész. A Support szerint kizárólag Win 8.1 65bit kompatibilis és csak ehhez való driver van hozzá. Ezzel nincs is bajom, de sem Win 8.1 64bit telepítő DVD-ről, sem pedig ugyanezen paraméterű Pendrive-ról nem kezd el települni. A BIOS már az új fajta grafikus. A boot sorrend átvariálásának nincs jelentősége. F12-vel bejön a BOOT sorrend funkció, de mindegy mit választok. Mindig azt írja ki, hogy "Checking media_" aztán kiírja, hogy "No bootable device - Please restart system". A bios-ban a Secure Boot-ot mindegy ki vagy bekapcsolom nincs jelentősége, mert így se úgy se boot-ol. UEFI / CSM boot átkapcsolási lehetőség nincs a bios-ban, hiába írják néhol, hogy ezt kellene átkapcsolni.

Bios-ről képek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2014. ápr. 2. 19:05
 1/6 anonim válasza:

[link]


elősször boot módba kell tenni a pendrive ot aztán már lehet vel telepíteni.

2014. ápr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Eddig erre Windows 7 USB DVD Download Tool-t használtam.

Megpróbálom, de a másik gépemen eddigi programmal készített pendrive is működött. Mondjuk a másik gép nem UEFI-s.

2014. ápr. 2. 19:20
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Bevált !

A második partíció sémára beindult a telepítő.

Az ember holtáig tanul.

2014. ápr. 2. 19:53
 4/6 TamasC55 válasza:

Akkor most mi vált be?

Én most vettem egy ilyen gépet és ugyanaz a problémám van.

Konkrétan hogyan sikerült megoldani? Windows8-at kell rá telepíteni? DVDről vagy Pendriveról?

2014. ápr. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Sziasztok!


Nálam a probléma az itt olvasottak alapján megszűnt. Simán felkocogott rá a wein7

[link]

2014. aug. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nekem pl nincs ilyen lehetőség hogy secure boot ki/be kapcsolása és egyáltalán nem tudom h miért
2015. jún. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!