Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Acer Aspire E1-510 windows 7...

Acer Aspire E1-510 windows 7 install esetén driverek rendelkezésre állnak?

Figyelt kérdés

A gépet alapból Win 8.1-el adták.

7-et akarok rá rakni inkább.

Vajon minden drivert felismer majd a win7?

Hogy csináljam, hogy ha nem jó a win7, visszamenjen a win8.1?


Bármilyen ötletet szívesen várok.



2014. márc. 31. 13:06
1 2
 1/14 Tengor ***** válasza:
100%

A gyártó oldalán nincsenek hivatalos driverek hozzá Win 7-hez. Valószínűleg innen onnan össze lehetne bugázni drivereket, de elég sok türelem és (szerencse?) kell hozzá.

A 7-es jogtiszta? Ha nem, akkor semmiképpen sem éri meg lecserélni egy jogtiszta 8-ast.

2014. márc. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan a gyártó nem támogatja a win7-et (driverek szempontjából) ennél a típusnál. Elvileg felismeri, próba szerencse. Nem veszítesz vele semmit, mert ha nem megy, visszateszed a win8.1-et, beírod a gyári termékkulcsot és felteszed a gyártó oldaláról a drivereket.
2014. márc. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nem ment fel a gyári lemezre, mert nem gyalultam le minden partíciót. Majd szerzek üres hdd-t arra talán sikerül.

2014. ápr. 1. 22:22
 4/14 A kérdező kommentje:
:) A gyárilag installált szoftverek lockolták a gépet és az acer nem vállal garanciát a saját maga által telepített szoftverekre :)
2014. máj. 30. 19:54
 5/14 anonim ***** válasza:
Ezt nem teljesen értem... a win8-as partíciót formázod és felnyomod rá a win7-et! Megnézed mit ismer fel és amit nem, arra megpróbálod a win8-as drivert rápakolni.
2014. máj. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem engedett semmilyen más operációs rendszert telepíteni. Bioszban kellett valamit átállítani, ami le volt védve az eladó hely által egy jelszóval.... szóval egy bios hard reset után és némi trükközéssel sikerült egy híres magyar rendszer-visszaállítási cég szakemberének 8 óra munkával csinálni belőle egy szűz, operációs rendszerek nélküli és bármilyen lemezről bootolható gépet.


Ez az eladó helyet minősíti, nem az ACER-t, de az biztos, hogy ha velem játszák meg ezt és nem ismerőssel, repül a a csatolt programok és az uninstalláció megtagadásáért a feljelentés.


Most, hogy ki lett sütve a BIOS és a winyó, már a linux és a win7 is szépen dualbootban zakatol.

2014. jún. 2. 19:58
 7/14 anonim ***** válasza:

Biost az eladó nem jelszavazza, nem is teheti meg. Vagy ha megteszi meg KELL adnia a jelszót hozzá. Ez olyan mintha vennél egy autót de nem adnának hozzá slusszkulcsot.


Fogyasztóvédelmet érdemes lenne felkeresni az üggyel...


(mondjuk a helyreállítós dolgot nem értem. nem jutott eszetekbe lementeni a dolgokat formatálás előtt? :) )

2014. jún. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szóval: elég lett volna lementeni ami kell, utána sima CMOS reset aztán mehet rá a rendszer. Egy fillérbe sem került volna! :)
2014. jún. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Én nem értem, hogy mi csináltak a géppel, de nem adatot mentettek, csak beállították, hogy ne kérjen semmilyen jelszót a biosz és lehessen rá bármilyen OS-t felrakni.


Mindenesetre az Acer nekem egy életre elvágta magát attól, hogy bárkinek is ajánljam bármilyen cuccát.

Marad a Dell és a Lenovo.

2014. jún. 15. 22:13
 10/14 A kérdező kommentje:
Az, hogy a CMOS resetet és a winyó formázását sem voltak képesek megcsinálni, csak a szájtépés volt, hogy ők azért, amit eladtak, nem felelősök, undorító volt.
2014. jún. 15. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!