Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyibe kerül egy notebook...

Mennyibe kerül egy notebook CPU újrapasztázása?

Figyelt kérdés

Nagyon melegedik, szétszedtem kipucoltam amennyire lehet, de nem alaplap szinten.


Mennyibe kerülne újrakenni hővezető pasztával?



2014. márc. 28. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Maga az anyaghasználat "fillérek",viszont amit elkérnek (munkadíjra hivatkozva,mikor perces munka) az már a pofátlan része...

A bolt ahol csinálnák anyagköltsége kb 20-30ft ,amire felszámolnak kb 300ft-ot(egy új tubus paszta árát felszámolják egy tubus pasztának a kb 3-5%-ért),munkadíjra hivatkozva ,a magyar pofátlanságot ismerve 1000-3000ft között kérnek el...

Viszont ezt megúszhatod ,eléggé simán,mivel notebook/laptop újrapasztázása könnyebb mint az asztali pc-é.Csak lekapod a hátulját,lecsavarozod a hűtőpanelt (3-7 csavar tartja) ,megtisztítod az összes helyet ahol volt paszta,és teszel rá újat(sokan félnek,hogy keveset tesznek rá,viszont ezt én úgy szoktam,hogy x-et formázok rajta,a szélekig kb 2-4 mm-t hagyva),amint felvitted az újat visszateszed rá és üdv...


Akár 200ft-ból is meguszhatod,ha olcsót veszel,de ha egy minőségit akkor is 1000-1300ft a teteje(pl noctua paszta)...


Laptopot pasztázni hidd el,bárki tud...

Beírod "jutubra",hogy notebook repasting,és meglátod miről "papoltam"...

ne hagyd lehúzni magad...


Azért a ~2500ft-ért amit elkérnének,azért ők pár percet dolgoznának,belefektetnének kb 10-30 ft-ot ,mivel a legolcsóbbat tennék rá!

2014. márc. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, király vagy! Pacsi ment.


De nem fordítva gondolod? Mármint egy asztali gépet könnyebb újrapasztázni, mert a notebookot szétszedni alaplapig már nem annyira könnyű. Szerintem könnyebb lenne egy asztali gép, mint a notebookom.

2014. márc. 29. 16:15
 3/4 anonim ***** válasza:

No-no...

Először eltávolítjuk az akku-t.

Majd pedig eltávolítjuk a hátlapot(burkolat,pár csavar),majd egyből szinte kiszúrja az ember szemét a hűtés.

A hűtést eltávolítjuk,egy furfangos mozdulattal,kicsavarozzuk azt a pár csavart,de van ahol pattintós( a hűtés átlagosan 1 v. 2 venti aktív/passzív hűtés,egy réz+egyéb anyagú hőelvezető/hűtő egység,szár,és természetesen kontakt darabok,amikkel érintkeznek,ide jön a paszta,hogy tökéletesen áttudja adni a hőt).


Ha eltávolítottad letakarítod mint a CPU-t ,mind a GPU-t (én egy szemüvegtörlőre szoktam alkoholt "csepegtetni",majd letörlöm ) ,és a kontakt részeket,szóval mindent ahol van paszta...

a kupakra (ahol volt a paszta) teszel újra pasztát, kb fél borsónyit v. ahogy én szoktam x-et teszek rá, annyit,hogy a szélektől az x kb 1-3 mm-re legyen.


Visszateszed rá a hűtést,csavarok stb...

Rá a burkolat,akku és bye,bye.


PC-nél több a zavarótényező(táp ,belelógó kábelek stb...)



itt jól láthatod miről beszéltem:

https://www.youtube.com/watch?v=tY0lcZt2sBY

2014. márc. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pont ezt néztem meg, meg még egyet. :) thx
2014. márc. 29. 16:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!