Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Win 7 32 bites változtot...

Win 7 32 bites változtot használok.2 gb ram volt a gépemben, vettem még 2 őt, de csak 3 at tud kezelni. Most mi a pi**át csináljak?

Figyelt kérdés
Direkt azért vettem a ramot hogy jól fussanak a játékok amik 4 gb-t igényelnek... Mit lehet most tenni? Videókartya ram is mire van az az 1 gb??
2014. márc. 28. 00:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem dühöngeni, hanem gondolkodni kell...

32 bites win7

2^32 = 4294967296 byte

4294967296 / (1024 x 1024) = 4096 MB = 4GB ramot tud kezelni. ELVILEG. Amiből lejön a videó ramod (1GB). Tehát felsőfokú matematikai műveletek segítségével ki tudjuk számítani, hogy 4-1=3 azaz HÁROM GB. Mi a teendő? Mondjuk lecserélni 64bites win7-re és a probléma megoldódik. Erre a hatalmas titokra egyébként majd' 2mp google kereséssel rá lehet jönni. De dühöngeni egyszerűbb.. :)

2014. márc. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
64 bites oprendszerre kell váltanod! Amúgy sok esetben még ma is elég lehet 3GB (Far Cry 3, Tomb Raider 2013 s még jónéhány játéknak nincs túl nagy RAM igénye, ahogy tapasztaltam), de ha teljesen ki akarod használni a 4GB-t (amire azért egyre több esetben szükség is lehet), ahhoz kell a 64 bit. A 32 bit összesen és maximálisan 4GB memóriát tud megcímezni (2^32 byte), de ebben benne van a videokártya memóriája is, így nem képes már a teljes fizikai memóriát címtartományba venni. Ráadásul 32 bites rendszer alatt egy alkalmazás maximum 2GB memóriát igényelhet (64 bites rendszernél egy 32 bites alkalmazás akár 4GB memóriát is igényelhet, ha van annyi szabadon a számára...illetve egy 64 bites alkalmazás még ennél is jóval többet).
2014. márc. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 P.O.C. ***** válasza:
100%

Így van ahogy előttem írják. "Gamer" számítógépen már nincs helye 32-bites rendszernek. Max csak gyengébb irodai, netezős gépeken tudom még elképzelni.


Amúgy még a 64-bites rendszereknek is van memóriakorlatja, ebből a táblázatból tájékozódhatsz:

[link]


Tehát ha mondjuk akarsz egy brutál Gamer gépet 16 GB RAM -al meg 4 GB -os videokártyával, akkor ahhoz már nem elég 64-bites Windows 7 Home Premium -ot vásárolnod. Mert szintén nem lesz kihasználva a géped.


Amúgy jelenleg ne talán tán, ha a Windows 7 32-bites legális változatával rendelkezel, akkor ugyan azzal a kulccsal fel tudod telepíteni és be tudod aktiválni ugyan azon rendszer 64-bites kiadását is. Ezt a tényt a Microsoft nem reklámozza, de én már csináltam párszor ilyen sikeresen.

2014. márc. 28. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
ennyi 64 bit windows mar kezelnicgogja sot kesobni novitesnel tobbet is ha alaplap tamogat annyit
2014. márc. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

32-bitre van mindenfele "pae varazslat" de nekem egyszer sem jott ossze.

Sokkal ertelmesebb 64bitre valtani.

2014. márc. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jólvan, világos felfogtam... köszönöm a válaszokat! :) Na és akkor így 3 gb ram, + videókarim ramja 1 gb... azért ez így elég a mai játékokhoz, nem? :)
2014. márc. 30. 23:13
 7/7 P.O.C. ***** válasza:

Nem igazán, pl. a Call of Duty Ghosts is már minimum 6 GB-ot követel és 64-bites Windows -t:

[link]


Én úgy fogalmaznák, hogy a mai játékok túlnyomó többségének elég. De ez egyre inkább nem lesz így.

2014. márc. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!