Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amióta SSD-t használok, a...

Amióta SSD-t használok, a gépemben levő HDD leáll, és zavaró, hogy amikor valamilyen adatért fordulnék hozzá, elég lassan éled. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Rendszer-nek (C) vettem egy SSD meghajtót, a teljes kapacitását erre particionáltam.

A régebben rendszernek is, adatoknak is használt tányéros winchesteremet újraparticionáltam, most már csak adatoknak használva (D)

Tehát kettő adattároló van a gépemben, az SSD-n csak a Windows, a driverek, konvertáló programok, Office, kodekek stb van. A HDD-n filmek, képek, zenék, játékok stb.

Böngészés közben hallom, ahogy leáll a HDD pörgése. Amikor pedig valami kellene róla, lassan indul el, kattanva.

A kérdésem: Hogy lehetne beállítani ,hogy ne álljon le a HDD? Félek, a sok elindulás-leállás nem tesz jót neki.


2014. febr. 9. 14:46
 1/5 A kérdező kommentje:

Pár infó a gépről:

alaplap: AsRock FM2 A75 Pro4

SSD: KINGSTON SV300S37A120G SATA

HDD: SAMSUNG HD502IJ SATA

2014. febr. 9. 14:50
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a Windows energiagazdálkodása kapcsolja ki az épp nem használt merevlemezt,energia takarékosság miatt.

Be lehet ezt állítani a vezérlőpultban,keresd a speciális energia beállítási lehetőségeket.

2014. febr. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az energiazdálkodás miatt van és valóban nem teszi jót az állandó be-ki kapcsolás. Folyamatos működésre, azaz az energiagazdálkodási lehetőségeknél sohára kell állítani a merevlemezek kikapcsolását.
2014. febr. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megtaláltam, beállítottam.

Bár olyan választási lehetőségem nem volt, hogy Soha ne kapcsolja ki a merevlemezt, kinyújtottam a leállítást 5000 percre. (Win 7)

2014. febr. 9. 15:17
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Állíts be 0 percet, így lesz soha.
2014. febr. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!