Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki segiteni? (BIOS)

Valaki segiteni? (BIOS)

Figyelt kérdés
van egy win8 rendszer a gépemen és szeretnék telepiteni egyvan XP sp3mat ,telepitö lemezt berakom a gépbe be bootolja és kiirja " nyomjon egy gombod Dvd Romrol való inditáshoz" és alatta ezt irja ki " General Protection Fault " .. hiába nyomkodom a gombokat nem csinál semmit mi a baja????

2014. márc. 24. 14:40
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

alaplap: ASUS p5ld2 FM

Bios: lehet hogy régi:/ v02.59 (1985-2005) ezt irjak ki

2014. márc. 24. 17:05
 12/16 A kérdező kommentje:
Hát nem nagyon tudom mi az a partició de azthiszem hogy a winchesteremet felolszlatom több meghajtóra " C,E,F,G" ilyesmi nem?? mert akkor az én vinyomon nincs particio . 1 meghajtom van és az a "C" azon van a win8 .. na meg van egy dvd olvasom és kész
2014. márc. 24. 17:07
 13/16 A kérdező kommentje:
találtam boot fül alatt secure vagy security feliratot de abba csak jelszót lehet létrehozni..
2014. márc. 24. 17:10
 14/16 anonim ***** válasza:

Valami nem kóser...

ASUS -nak van P5LD2 -es alaplapja, de az LGA775 -ös, arra nem valószínű hogy Win8 -al lenne (elég régi).


Viszont ha ez igaz, akkor vagy RAM hiba, és Win8 -se megy rendesen.

Vagy buherált telepítő, és ahogy korábban írták, memória tartományon kívülre címezne.

2014. márc. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Ram hiba semmiképp sincs nem rég vettük 1 GB DDR2 es. a ram biztos hogy jó . viszont.. a telepitő torrentes.. ugy raktuk fel szóval nem vettük.. biost frissiteni nem lehetne?


ilyen az enyém is : http://www.youtube.com/watch?v=_5lSC0rDAMc


szinte alig van benne pár funkció:/

2014. márc. 24. 17:24
 16/16 csacsi2 ***** válasza:

Szerintem a win 8 miatt nem engedi az xp -t telepíteni, mert ahoz írnia kellene a boot.ini fájlt.

[link]

amennyiben sikerülne az xp telepítése, a win 8 használhatatlanná válna. Fordítva már menne xp->win7->win8 sorrendben.

XP nem ismeri fel a nála újabb rendszereket ezért bootoláskor a win 8 nem engedi felülírni.

Csak úgy menne, ha tönkretennéd a win8 indítófájljait, majd az xp telepítése után win8 telepítőjével helyreállítanád, utána már használható lenne, de ezt még én sem ajánlom nyugodt szívvel, tehát felejtsd el, ha nem akarod újratenni a win8-at!

mindezek mellett lehet memória, telepítőlemez és egyéb hiba, ami miatt a processzor nem fogadja el az utasítást.


lehet bios reset majd a helyes boot-sorrend a biosban (1stDVD,2stHDD) is megteszi...


Egy próbát megérne a Win8 fájlvédelem kikapcsolása (Windows File Protection - WFP)ezt w8-on nem tudom hogy lehetne, xp,win7 rendszeren registry módosítással.

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

SFCDisable értéke:1


Érdekelne mások véleménye is ne tartsátok magatokban :)Szerintem a helyes telepítési sorrend lesz a megoldás.

2014. márc. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!