Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kék halál meg újraindítás kb...

Kék halál meg újraindítás kb 2 hónapos gépnél az hogy?

Figyelt kérdés

Ez az új gépem:

Alaplap GIGABYTE GA-F2A88X-D3H


Processzor AMD Athlon II X4 760K 3.80GHz FM2 BOX


Memória KINGSTON 4GB HyperX Red DDR3 1600MHz CL9 KHX16C9B1R/4


Videókártya SAPPHIRE 11201-05-20G HD7770 1GB GDDR5 VAPOR-X PCIE


Merevlemez SEAGATE 1TB Barracuda 7200.14 7200rpm 64MB SATA3 ST1000DM003


Optikai egység SAMSUNG SH-224DB/BEBE fekete OEM


Ház SHARKOON Vaya 1 db


Táp COOLERMASTER G500 500W RS-500-ACAA-B1


VGA : SAPPHIRE 7770 VAPOR X


windows 7 64bit


---------


Játszok játékokkal például most payday 2 steam ingyenes játszottam vele és gyorsan fel melegszik a gép. Amikor elsőnek játszottam vele akkor nem volt ilyen , de miután pár órát vele játszottam felmelegedett stb. le is állítottam mert nem akartam hogy túl melegedjen.

MTA-val is játszok (Multi theaft auto) és valamikor újraindul. A GÉPEN MINDEN HŰTŐ MÉG GYÁRI , nekem azt mondták hogy 6 hónap után éri meg lecserélni de én sokat játszok akár 10óra naponta.

Hangos hangot is ad amikor jó felbontásba játszok , zümmög stb.

Mi lehet a gond?



2014. márc. 23. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:

"A GÉPEN MINDEN HŰTŐ MÉG GYÁRI , nekem azt mondták hogy 6 hónap után éri meg lecserélni de én sokat játszok akár 10óra naponta."


Most komolyan kérdezed mi a baj? :D

Ideje lecserélni a gyári hűtőket, mert nem bírják.

2014. márc. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Amikor játszok valamikor pár óra után kék halál előző 1 hétbe nem volt ilyen.
2014. márc. 23. 20:37
 3/9 csacsi2 ***** válasza:

Meg kellene tudni mi, mennyire melegszik! Aida64 -el végezz stabilitás tesztet.

Ha van garancia vidd vissza!!! A "zümmögés" azért van mert melegszik és 100% pörög a ventillátor.

2014. márc. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 csacsi2 ***** válasza:
2 hónapos gép!!! Ezen nem kell semmit cserélni (elvileg)...
2014. márc. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
tápegység?
2014. márc. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

mármint "zümmög" részre gondolok, gyári hibás táp is adhatja ki, ami okozhatja a leállást.


Amúgy nem szabadna annyira melegednie, gyári hűtővel se, hogy leáljon.

ha AMD FX 8K -s széria lenne még megéreném, a melegést, de Athlon II -es procik elég hűsnek számítanak.

Ami nekem van 35~40fok között van terhelés alatt 1800 -as fordulaton a gyári OM hűtővel.

2014. márc. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez csak így mostanában van erős játékoknál. És zümmögést meg mostanában nem hallok. De le van írva az egész gép konfig. Amúgy meg milyen hűtőt éri meg rá rakni ezekre a cuccokra? Milyen hűtőt melyikre?(vga,cpu hűtő)
2014. márc. 23. 23:53
 8/9 csacsi2 ***** válasza:

Ez attól függ MI, MENNYIRE melegszik. Lehet trehányul rakták össze, nem illeszkedik a hűtőborda, vagy kihagyták a pasztát, de láttam olyat is hogy egy vezeték nem volt bekötve (gyári), de előfordulhat, hogy valami gyárihibás.

Attól hogy valami márkás, attól nem a hűtő"erő" növekszik, hanem az élettartam. Szóval előbb keresd meg a hiba okát!

Beletehetsz ilyeneket is, de ettől még a hiba fennálhat (pl ha a feszültség a gond)!

[link]

2014. márc. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 csacsi2 ***** válasza:

kép:

[link]

2014. márc. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!