Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi az a fehér, ragasztó szerű...

Mi az a fehér, ragasztó szerű anyag a processzor alatt?

Figyelt kérdés
Mmindig is kíváncsi voltam, hogyan kell kiszedni és visszarakni a processzort. Most kipróbáltam, ki is tudtam szedni, ám ekkor érdekes felfedezést tettem. Valamilyen fehér anyag volt a processzor alatt, krémes állagú, szagtalan és nagyon ragadós. Azért nem vagyok biztos abban, hogy ragasztó, mert 5 év alatt csak megszáradt volna.

2014. márc. 20. 16:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
valószínűleg a hűtőt vetted le és az a paszta volt
2014. márc. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

hűtőpaszta


[link]

2014. márc. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Az a hűtőpaszta, ami azért van ott hogy kiküszöbölje a két felület (proci és hűtőborda) felületi egyenetlenségeit.
2014. márc. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi? :) Lehet, nem tudom. Levettem a nagy, bordás vasdarabot, amire rá van csavarozva egy venti. Az alaplap és aközött a bordás vasdarab között van ez a paszta. Vasdarab alatt a paszta. Az a bordás vasdarab, amirn a venti van, az szerintem a processzor, mert mikor azt levettem, alatta közvetlenül az alaplap, pontosabban a processzor foglalata volt. Írjatok, ha nem az.
2014. márc. 20. 16:43
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Küldj képet. Valószínüleg a procit láttad(és azon a pasztát).
2014. márc. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

Az nem a procci az csak a procci tokja a proci igy néz ki


[link]

2014. márc. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Maga a proci valahogy így néz ki:

[link]


Arra kerül a hővezető paszta, ami segít átadni a hőt a hűtőbordának:

[link]

2014. márc. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Kiss Tomi válasza:
48%
Kirántottad a hűtőbordával a procit a helyéről. Ha ez történt szerencséd hogy nem ment tönkre.
2014. márc. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Nem tudtam, hogy a proci ilyen vékony. Nem, nem rántottam ki a helyéről, de szívesen kipróbálnám. Mi történhetne? Baja esne valaminek? A videokártya hűtését nemrég sikeresen kinyírtam. Szóval most ez van: Megy a gép, melegszik a videokártya. Mígnem, egyszer csak elsötétül a kép, pár másodperc, és nagyon csúnyán megakad a hang. Aztán beteszem fél órára a fagyasztóba a kártyát. Most is egy ilyen "szünetben" lettem kíváncsi.
2014. márc. 20. 19:12
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocs hogy ezt mondom: te nagyon hulye vagy.

VGA a fagyasztóba?

Ne kisérletezz a procival!!!!

2014. márc. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!