Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor beállításával...

Greemean kérdése:

Processzor beállításával lennének gondok?

Figyelt kérdés
Van egy AMD FX-6350 Six-Core Processor-om és azt vettem észre hogy az 1,3,5-ös core dolgozik míg a 2,4,6-os általában 0% vagy max 10% körül van. Esetleg nem tudja valaki hogy ez miért van?

2014. márc. 19. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem sok program van, ami mind a 6 magot megizzítja.
2014. márc. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha fut 3 folyamatszál, akkor az elosztható úgy, hogy mindegyik külön modulon fusson...igaz így kevésbé energiahatékony, de valamivel jobb a teljesítmény. FPU egységből is egy van modulonként, így többszálú lebegőpontos terhelésnél is be kell vetni a modulokat. Egy modul meg ugye 2 szálon tud dolgozni és modulonként például két integer mag található saját ütemezővel és L1 gyorsítótárral, ezért nem csak virtuálisan 2 magos (de nem is teljes értékű). Nekem egy húzott FX-6300 domborít a gépemben és a feladatkezelőben Én is azt látom, hogy az 1,3,5 mezők jobban dolgoznak, de azért meg lehet dolgoztatni mind a 6 szálat, ha szükség/lehetőség van rá. Nyomj pl egy Prime 95 tesztet vagy egy Cinebench 15 benchmarkot...ha ezek alatt sem dolgozik mind a 6 szál, akkor tényleg valami gond van.
2014. márc. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ez a Prime 95 ez megfuttatta mind a 6-ot :D
2014. márc. 20. 00:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!