Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem bírom tuningolni a...

Miért nem bírom tuningolni a processzoromat?

Figyelt kérdés

Egy FX-6300-ról lenne szó,AMD Catalyst Control Center-el lehet állítani az órajeleket.

3.5Ghz-ről legalább 3.7Ghz-re akarom húzni,bírná is még,de amint felveszem akár 3.6-ra egyből villan egyet a képernyő,átváltja a tálcát átlátszóról más színűre és belassul a gép,nem vészesen,de érezhető.(pl a mappák szaggatva jönnek fel)

Konfigom:

- HD 7770 OC

- AMD FX-6300 processzor (95W)

- ASUS M5A78L-M LX3 alaplap

- 2x 4GB Kingmax DDR3 1333MHz RAM

- Toshiba 500GB merevlemez

- ASUS U-65GA 650W tápegység


Mi lehet ennek az oka?

Előre is köszönöm a segítséget...



2014. márc. 19. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Sz@r a lapod.
2014. márc. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anti paladin ***** válasza:

Első körben az, hogy nem programmal kellene tuningolni hanem bios-ból.

Tippre azt mondanám, hogy a kismillió alaplapok közül nem mindegyikkel teljesen kompatibilis a ccc ezen funkciója.

2014. márc. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Alapból nem jó alá, tuningra meg végképp nem!
2014. márc. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De akkor ezen a 100Mhz-en múlik,hogy összef*ssa magát a lap? ennyire nem bírja? vagy esetleg lehet hibás?
2014. márc. 19. 19:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Az alaplap eleve előző generációs alapokra építkezik ráadásul hivatalosan 95W TDP-ig támogatja a procikat azaz egy komolyabban meghúzott FX-6300-tól megfeküdne. 650W-os táp felesleges...egy normálisabb 400-as is elég lenne ide.

Tuningolni BIOS-ból szokás! Az overdirve amúgy is sztem alapórajelet emel, ami kihat más hardverre is (pl RAM) és könnyebben eredményezhet instabilitást. A CPU eleve nyílt szorzós, de ebben a lapban nem tuningolgatnám. Ha a turbo működik, akkor elégedj meg annyival, hogy a CPU az erőforrásai kihasználtságának függvényében képes a 95W kereten belül játszani az órajelével 3,8 illetve maximum 4,1GHz-ig.

2014. márc. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a részletes magyarázatot,akkor mielöbb be kell ruháznom egy komolyabb lapra.
2014. márc. 19. 20:02
 7/9 A kérdező kommentje:
Amúgy melyik lap lenne alkalmas a tuningra? ha lehet akkor minél olcsóbbat írjatok,mert így is sokat költöttem már a gépre...
2014. márc. 19. 20:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos min. ilyen: Asus M5A97 EVO R2.0.
2014. márc. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát ez elég húzós,azt hittem azért alacsonyabb árkategóriában is van... :/
2014. márc. 19. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!