Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DDR RAM gond, vagy más?

DDR RAM gond, vagy más?

Figyelt kérdés
Vettem egy 1 GB-os DDR RAM-ot, és használhatatlan vele a gép. Az alaplap a DDR 1-et támogatja (más bele sem benne) 2 GB-ig lenne bővíthető, ezzel lenne másfél, ha működne. Odáig jó, hogy a BIOS megszámolja a bootoláskor, de ezután a gép leáll és mindenféle hibaüzenetet dob ki (mindig mást), és op rendszert sem enged telepíteni. Ha kiveszem a RAM-ot, akkor minden rendben. Most itt a RAM lehet a rossz, vagy elképzelhető, hogy csak az alaplapnak nem tetszik, és amúgy meg semmi baja nincs? Egyébként nem volt semmi antisztatikus csomagolása, csak úgy simán benne volt a csomagban.

2014. márc. 19. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Alaplapod márka tipus? ram márka tipus ? használtan vetted?
2014. márc. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az csak egy dolog hogy 2gb-ot támogat... Nem biztos hogy 1 db 1 gigás RAM modult támogat.

Hány ram SLOT van az alaplapon? (DIMM)

2014. márc. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2 slot van, 32mb-tól 1 gigáig mehet az egyikbe, összesen 2 GB.


Természetesen elvileg új a RAM, Zeppelin 1GB DDR400, alaplap ECS K7VTA3

2014. márc. 19. 21:47
 4/7 csacsi2 ***** válasza:

Ezek szerint DDR-333 -at támogat:

[link]

Lehet bios frissítés megoldaná, de lehet azon a frekvencián nem működik a RAM vagy nagyban eltér a memóriaidőzítés.

Ahogy nézem több Verziója is van pl:

a K7VTA3 V3.1 nem támogatja az ECC memóriat...

Esetleg egyszerüen nem kompatibilis vele, nézz körül az oldalukon:

[link]

2014. márc. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A másik ram amivel elindul az is 400mhz es vagy 333 ?
2014. márc. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Lajos54 ***** válasza:

Ahogy kivettem a leírásodból, egy másik, korábbi RAM mellé szeretnéd betenni. Próbáld ki úgy, hogy csak az újat teszed be, a régi nélkül.

Ha így elindul rendben a gép, akkor a két modul nem fér össze, túl sok a különbség közöttük.

2014. márc. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezt még kipróbáltam volna, hogy csak az újjal, de ahogy nézem az alaplapom v6.0 és csak a 333 mhz-ig támogatja. Ilyen a jelenlegi is. Csak abból gondoltam, hogy jó lehet, mert a kézikönyvben a PC2100/1600 támogat közben meg egy PC2700 333-assal megy. Azt hittem, hogy a 400-as is ugyanígy kompatibilis visszafelé, de akkor nem.
2014. márc. 19. 23:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!