Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Zúg nagyon a Winchester felől...

Zúg nagyon a Winchester felől és kattog. Mi a gond?

Figyelt kérdés
Van egy 7-8 éves számítógépen, benne egy fél terrás winchesterrel. (egy idős a géppel) Voltak apróbb problémái, de valamelyik napon iszonyatosan elkezdett zúgni és kattogni, mintha egy kapcsolót kapcsolnál fel-le. És folyamatosan olyan hangot ad ki mint egy fúró. Először azt hittem a családban fúrja valaki a falat, de később kiderült mivel lefagyott a gép, csak az egér működött, hogy a gép ad ki ilyen hangot. Nos megnéztem a ventillátorokat és mindegyik normálisan működött. A zúgó hang nem múlt kikapcsoltam. Majd újra be akkor megint egy ideig csendben volt és rákezdett. Kb 3napja lehet ez a problémája, és a 3 nap alatt megtörténhetett 4x maximum. A gépem délutántól egészen estig, éjfélig szokott menni mai napig, és nem volt gondja vele. A zaj a belső winyó felől jön, (ott a legerősebb a zúgás) Aggaszt nagyon.. Mi lehet a probléma??

2014. márc. 13. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:
A vincsi mennyi idős?
2014. márc. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tamasoft ***** válasza:
Tönkre ment. Mentsd az adataidat, ha vannak fontosak, amíg lehet, és sürgősen cseréld a winyót. Javíthatatlan.
2014. márc. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Biztos a vinyóból jön?

Nekem is van egy 11 éves gépem, és semmi baja nincs a vinyónak.

Nézd meg a vga ventilátorját, lehet csapágyas.

2014. márc. 14. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg a kondícióját ezzel a programmal: [link]

Amúgy szerintem haldoklik a vinyó.

2014. márc. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tengor ***** válasza:
A táp is lehet a gyenge pont és nem tudja kellően táplálni a HDD-t.
2014. márc. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tévedtem! A vinyó olyan 5-6 éves lehet. Már volt cserélve. Ventillátorokat néztem, és mindegyik működik. Biztos egyébként, hogy a vinyó lehet a sunyi. Ott lehet a leghangosabban hallani. A gép nem volt kímélve soha sem, szóval persze, minden tönkremegy egyszer... Ma kifújattam, rengeteg por jött ki belőle (alaplap, tápegység, vinyó) és most úgytünik csendben van. Csak az az érdekes ebben, hogy halk sokáig, és egyszer csak úgy zúg... Kiderül, hogy mennyit segített a kifújatás.
2014. márc. 14. 13:05
 7/8 A kérdező kommentje:
A táp is lehet, azt is cserélni kéne mert a réginek a ventillátora tönkrement, mindig beakadt. Vagyis csapágyas lett. Elég kevés sajnos, de forog, működik, más probléma nincs vele.
2014. márc. 14. 13:07
 8/8 A kérdező kommentje:
Van egy régi "Rakéta" porszívónk, amivel fújni is lehet a levegőt. Kifújattam a gépet, porfelhő, és normálisan működik :)Ajánlom mindenkinek, hogy nem elég félévente tisztítani a gépet!
2014. márc. 24. 18:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!