Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes húznom a processzort?

Érdemes húznom a processzort?

Figyelt kérdés

Konfig:

CPU: AMD Phenom X4 955 BE 3.2 Ghz

ALAPLAP: Asus m5A97 EvO R2.0

VGA: Sapphire Vapor-X R9-270X 2GB


Húzásban nem vagyok otthon, de 3.6 vagy 3.8 Ghz jobban örülnék, mennyi fps növekedés várható így?

Amúgy CPU nem gyárihűtő van hanem Cooler Master Hyper 212 EVO


2014. márc. 13. 12:22
 1/8 Tengor ***** válasza:
100%
Ha nem vagy otthon benne, akkor ne csináld, mert a kockázatokkal sem vagy tisztában!
2014. márc. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

az alaplapnak van egy olyan alkalmazása, hogy turbov, ezt feltéve winből lehet állítani a feszültséget és a szorzót is.

Én most csináltam meg az fx 6300-ammal

Amiket használtam:

TurboV

cpuid

prime95

aida64(hőmérséklet + frekvencia ellenőrzés)


CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE!!!


Lépések:

1. turboV: szorzó növelés 1 egységgel

2. prime 95 torque teszt legalább 5-6perc, ha nincs hiba, akkor 1. lépésre vissza, ha van hiba, akkor turboV feszültség emelése(növekszik a hőmérséklet) 1 egységgel, majd 2.pont újból


! természetesen, a hőmérséklet maradjon 60-65 fok alatt végig !


Ha elérted a végét, akkor egy fél órás prime 95 ellenőrzésnek, és ha ezalatt is jó a hőmérséklet, akkor okés, ha sok, akkor vissza vezsed a szorzót 1 egyéggel, és elkezded csökkenteni a feszültséget egységenként, majd minden csökkentés után egy 5-6 perces teszt, és a legkisebb feszültséggel, amin még nem volt hiba, ott csinálsz egy újabb hosszú prime 95 tesztet. Ha megfelelő a hőmérséklet, és nincs hiba, akkor ok, ha van valami, akkor azt a pontot csinálod meg innen, ami éppen a gond.


ui.: egy jótanács, érdemes papírra felírogatni, hogy melyik legkisebb feszültségen stabil az egyes szorzó állás, így ha túl meleg, akkor nem kell tesztelgetni, hanem az 1 egységgel kisebb szorzóhoz tartozó feszültséget beállítod és teszteled.

2014. márc. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És ha kihagyom a feszültség növeléseket, mert gyárilag alapból 1.4V van 3.2Ghz órajellel, én csak az órajelet akarom megpiszkálni hogy nagyobb legyen.
2014. márc. 13. 13:38
 4/8 anonim ***** válasza:

nagyobb órajelhez nagyobb feszültség kell


így maximum 1 egységgel tudod csak feljebb vinni a frekvenciát,


de csináld az 1. pontot és teszteld prime 95-tel,

majd ha nincs hiba, akkor újra amit most írtam, egészen addig míg nem lesz hiba, és akkor vissza a szorzót 1 egységgel

2014. márc. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Letöltöttem a Turbo V evo programot, van neki olyan menüpontja hogy "Auto Tuning" azon belül ha rámegyek a "Fast" tuningra biztonságosan felhúzza nekem a processzort?
2014. márc. 13. 16:29
 6/8 anonim ***** válasza:

nyugodtan megetsz az extreme tuningra is, de az észrevételem az, hogy az FSB-t kezdi elnövelni(növekszik a cpu és a memória sebessége is) és mellette csak a cpu feszültségét, tehát így a memória hibánál fogja abbahagyni.


Ha gondolod próbáld ki, és ha nem tetszik, akkor a biosban visszaállítod arra ami most van (persze ehhez el kell menteni a mostanit (biosban F7(advanced mode) ott felül a jobboldali fül és ott a 3. azt hiszem, és ott tudod elmenteni és visszaállítani is)).


Én is kipróbáltam, 200-ról fel is vitte 229 re az fsb-t, de a memória sebességet levitte 1290-re az 1600 ról és ugyanúgy cl11-en hagyta, tehát rontott a memóriámon.


Ezután csináltam meg magam. A procit, ahogy leírtam , a memóriát meg kicsit másképp(1600 CL11-ről 1866 cl10-re, igaz ez sokkal macerásabb(nem nehezebb, csak időigényesebb és unalmasabb), mint a proci ).

2014. márc. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Megcsináltam az extreme modot, 3.2GhZ->3.9GhZ emelte terhelve 60fok fölé nem ment.

Viszont a memória 1333Mhz rakta, ezt amúgy nem értem, ez jó?

A memóriám 2x4Gb Kinghston DDR3 1333Mhz gondolom pont jóra állította.

2014. márc. 14. 11:14
 8/8 A kérdező kommentje:
Vagyis 1290 van nekem is beállítva.
2014. márc. 14. 11:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!