Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vezeték nélküli hálózat...

Dj.N4tk0 kérdése:

Vezeték nélküli hálózat kialakitása. Milyen eszközöket vegyek?

Figyelt kérdés

Egy nagy családi házban vezeték nélküli internet kapcsolatot szeretnék kialakitani a lehető legjobb jelerősséggel.


Jelenleg van egy:


Router:TP-Link TL-WR1043ND

[link]


Hálózati kártya:

TP-LINK TL-WN851ND

[link]


Milyen eszközöket vegyek ahhoz,hogy a ház legtávolabbi sarkában is jó legyen a jel?

Mit ajánlotok?

Router?

Hálózati kártya?



2014. márc. 7. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Én inkább wifi jeltovábbítót telepítenék:

[link]

2014. márc. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az a házon is múlik, ha annyira nagy az a családi ház, akkor lehet, hogy kéne egy Access Point, de lehet, hogy nagyobb antennákkal is meg lehet oldani. A képeke 5dBi-s antennák vannak, lehet, hogy 7-9dBi már elég neked, igazából legjobb kipróbálni.
2014. márc. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Személy szerint én a legtávolabbi gépnél a jelerősséget egy kültéri yagi antennával oldottam meg, volt ilyenem kihasználatlanul, leszereltem róla a burkolatot, így nem csúnyább, mint egy TV-s szobaantenna.
2014. márc. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor valami jobb hálózati kártyát kéne vennem?
2014. márc. 7. 13:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nem igazán írják rá szám szerint egyik dobozára sem, hogy milyen erősséggel ad, úgyhogy ez lutri lenne. Jeltovábbító (1. válasz) AP (2. válasz) de ha van jel, csak nem elég erős, akkor a képeid alapján 5db erősebb antenna is elég. Nagyjából ugyanannyiért kapnád meg az antennákat, mint a két fentebb említett eszközt, viszont azokkal biztos, hogy sokkal erősebb lenne a jel. Az antennákat (ha elég) azért tartom jobbnak, mert nem kell mégegy fogyasztót üzemeltetni hozzá.
2014. márc. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 claidheamohmor ***** válasza:

Nekem is ilyen routerem van.

Gyári alapfelszereltségben 3dBi-s antennája van a 1043-asnak. A router a negyedik emeleten van, az utcán még használható volt a jel (most 3 darab 8 dBi-s antenna van rajta, a vaterán szerezte a sógorom rendkívűl olcsón, ezekkel még nem néztem hogy muzsikál odalent).

Elvileg egyébként az adóteljesítmény 251mW mellett 24dBm.

Több lehetőséged van, mondjuk két nagyobb nyereségű antennát teszel a wifi kártyádra, a meglévő 2dBi-s helyett: 5dBi: [link] ; 8dBi: [link] , hátha segít. Vagy kipróbálsz egy ilyet: [link] , high power wireless biszbasz az erősebb vételért, a TP-Link dumája szerint. Vagy: [link] , bár itt a 3 antenna meg az SST inkább a stabilabb vételt szolgálja, mint a nagyobb hatótávot.

2014. márc. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 claidheamohmor ***** válasza:

Ja meg persze a ha akkora a kéró, hogy csak kocsival tudsz kimenni a nappaliból a klotyóba, és féltávnál komp visz át az úszómedencén, akkor használhatsz esetleg range extendereket is, vagy kliens routert, vagy irányított antennát 9-30dBi között.

Ezek a megoldások már többe vannak, mint pár cserélhető beltéri körsugárzó antenna.

2014. márc. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 claidheamohmor ***** válasza:
Jaj, mi jutott még eszembe: egy ismerősöm a 841nd egyik antennáját lecserélte, és egy 5m-es árnyékolt antennakábellel, meg egy saját készítésű biquad antennával (magyar nyelvű leírások találhatók róla a neten) lövi át a három telekkel arrébb lakó haverjához a wifit (felesbe fizetik a netszolgáltatást), hát, nem tudom, mennyire hasít, de nem panaszkodnak :)
2014. márc. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedvet kaptam egy biquad építéséhez a hozzászólások alapján, 15 perc alatt dobtam össze, csak annyi volt a célom vele, hogy megnézzem, egyáltalán ad-e jelet. Így, ahogy a képen van, ugyaolyan jel van fele, mint az 50cm-es yagimmal.


[link]


Ha szebben megcsinálom, talán még erősebb lenne, hétvégén csinálok egy négy elemből állót, pontosan, szépen.

Viszont szerintem ez csak olyanoknak megoldás, akiknek van otthon felmaradva alkatrész, mert ha meg kell venni a nyákot, kábelt és csatlakozót, szerintem többe kerül, mint egy gyári, mondjuk yagi. Bár a barkácsolás öröme talán megéri a különbözetet :)

2014. márc. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 claidheamohmor ***** válasza:

Az ismerősöm biquadjának a tükre egy Cd-lemez :)

Kici, óccó.

2014. márc. 15. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!