Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik-e olyan eszköz amit a...

Duplabak kérdése:

Létezik-e olyan eszköz amit a merevlemez és az alaplap közé szerelve egyetlen mozdulattal le lehet választani a merevlemezt?

Figyelt kérdés
Más megoldás is megfelel csak ne kelljen állandó jelleggel leszedni a gép oldalát illetve kézzel állandóan kihúzni bedugni a SATA kábeleket.

#hardver #csatlakozó #leválasztó #merevlemez egyszerű leválasztása
2014. márc. 6. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

hot swap rack

[link]

2014. márc. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ezt még csak azért,hogy mi is a fogalom:

[link]

"Egy rendszer és a hozzá kapcsolható eszközök azon képessége, amely lehetővé teszi utóbbiak leválasztását és/vagy cseréjét a gazdaállomás áramtalanítása és újraindítása nélkül is.


A forrócserét az egység és az illesztő hardvere mellett a működtető operációs rendszernek is támogatnia kell, egyéb esetben a leválasztás adatvesztést okozhat.


A forrócsere lehetősége elsősorban a szerverekben fontos, ahol a rendszerek hibatűrési fokát növeli azzal, hogy a futó szolgáltatások leállítása nélkül teszi lehetővé a meghibásodott hardvereszközök cseréjét. "

2014. márc. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Kettesnél a pont. Hiába linkel hozzá hardvert az első ha az oprendszer ezt nem támogatja, márpedig nem támogatja, nem véletlenül kell előtte eltávolítani szoftveresen az USB eszközöket is. Te lehúzod az oprendszer meg pont ír a vinyóra, aztán jöhet az adatmentés, ami vagy sikerül vagy nem.

Nagy ötlet!

2014. márc. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első és második választ is én írtam. Azért tettem hozzá a 2.-at,hogy nehogy úgy gondolja,sima ügy:)

Valószínű linuxon jobban működik a dolog,mert ahogy néztem win7 alatt van rendesen szívás vele.

[link]

2014. márc. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül az általad linkelt dolog azért nem működik rendesen, amiért megindokoltad a második válaszban. Épp ezért nem működik ez windows alatt, még akkor se ha lepontozzák a jó válaszom!
2014. márc. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!