Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pár kérdés Intel i5 processzor...

Pár kérdés Intel i5 processzorról?

Figyelt kérdés
Laptop vásárlás előtt állok és 1-2 dolog több heti internetes keresgélés után sem teljesen tiszta. Ha egy 2 magos Intel processzort ugye a magonkénti 2 logikai szál miatt esetleg 4 magosnak tekintenénk akkor a teljesítmény hogyan oszlana el? Legyen pl. egy 2GHz-es i5 proci... Ha 4 magnak tekintenénk a képességeit akkor magonként 1-1 GHz lenne vagy ugyanúgy megfelelne egy 4 magos, magonként 2-2 GHz-es procinak? Ha ugyebár a 2mag 2x2 Ghz-es teljesítményét kéne elosztani 2x2 logikai szálra. Remélem nem túl kesze-kusza a kérdésem, a válaszokat előre is köszönöm! :)

2014. márc. 4. 14:48
1 2
 1/11 anti paladin ***** válasza:
73%
Nem, ez nem így müködik. A procik teljesítményét, tesztek összteljesítménye alapján érdemes tekinteni.
2014. márc. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Okés, köszi a választ! :) És akkor ha esetleg harmadik/negyedik generációs i5 és AMD A8-4500m notebook között kéne választanom úgy, hogy az A8-hoz egy AMD 8570m videókártya van az i5-höz pedig szintén AMD (hasonló szintű mint a 8570m) akkor melyiket lenne célszerű választani ha a játék a fő szempont. Játék szempontjából veri-e az A8 az i5-öt figyelembe véve az IGPU-val való crossfire megoldást stb?
2014. márc. 4. 15:50
 3/11 A kérdező kommentje:
Most lehet hülyeséget írtam... Tehát: A8-4500m + 8570m vagy i5 + AMD videókari hasonló kategóriában? Újabb játékoknál dobna-e valamit az AMD+AMD APU+VGA együttes működése vagy inkább a jobb proci+hasonló videókártya lenne-e a jobb?
2014. márc. 4. 15:57
 4/11 anonim ***** válasza:
14%
Én az APU-s megoldást választanám. Nem hinném, hogy sokat számít, de talán dobhat rajta valamit.
2014. márc. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
akkor dobna ha a vga össze tud dolgozni az APUval :)
2014. márc. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anti paladin ***** válasza:

Az az a8-4500m csak a Radeon HD 7450M, 7510M, 7550M, 7650M és 7670M kártyákkal tud dual draphics módban működni.

Szóval a vázolt esetben nincs crossfire lehetőség.


Proci erőben a kétmagos i5-ök megeszik az a8-at. Második táblázat:

[link]

Ezért én inkább az i5+8570m kombinációt választanám.


Adok egy másik linket a vid.karik teljesítményének összevetéséhez. Az adott linken a 8570m-et hasonlítja a többihez, bár nem értem, hogy miért nincs az összevetésekben nvidia megoldás. Ehhez kicsit turkálnod kell az oldalon de ott vannak azok is. Amúgy az oldal maga elég hasznos.

Ha a teszteknél a compare gombra kattintasz, lenyilík egy ablak amiben jól láthatóan vetik össze a dvga teljesítményeket.

[link]

2014. márc. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segített! :) Azt nem is gondoltam volna, hogy nem passzol az A8-hoz hogy legyen lehetőség crossfire-re! De akkor kérdés eldöntve az intel úgyis szimpatikusabb volt, most is éppen egy alaplaphibás AMD-s géppel szenvedek :D
2014. márc. 4. 18:55
 8/11 anonim ***** válasza:

Laptopba AMD-t? Köszi nem:D

Volt szerencsém használni pár napig 2 típust, pontosan nem emlékszem, de az elsőben egy A4 volt, a másikban A8.

Úgy szar az egész ahogyvan.

Sokat fogyaszt, komolyabb munkát nem tudsz végezni róla mert lesüti a combod, nameg állandóan töltőn kell hogy legyen.

2014. márc. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Laptopba jobb az intel :) meg persze máshova is ha van rá pénze az embernek :D
2014. márc. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöldecske kezecske :D egyébként megnéztem abban a Dell gépben amit kinéztem magamnak az i5 mellé amd 8670m-et szeretlek ahogy utána néztem valamiben jobb, valamiben rosszabb mint a 8570m tehát kb ugyanaz a kategória, bízom benne hogy elviszi majd a jobb játékokat is :p Bár most közbe jött 1-2 dolog szóval áprilisig még bőven van elég időm választani... sajnos túl sok időm is van még rá :( :D
2014. márc. 5. 00:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!