Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van 100%-on a CPU use?

Miért van 100%-on a CPU use?

Figyelt kérdés
Ma kezdte a gépem (Lenovo laptop, 64 bit Win7). Hangosabban zúg az átlagnál és a CPU use 100%. Továbbá a System Rating leesett 4,5re :-/ mi lehet a gond?

2014. márc. 2. 22:39
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 A kérdező kommentje:
oh de komoly vagy -_-"
2014. márc. 6. 19:21
 52/62 A kérdező kommentje:
Amugy a automatikusra teszem akkor sem lehet elinditani a Disk Defragmentert
2014. márc. 6. 19:23
 53/62 csacsi2 ***** válasza:

Ez az amit nem tudhatok innen hogy miért, de ha a Windows beépített eszközei sem működnek akkor baj van!

Én meg már mindent leírtam amit erről, ennyiből lehetséges. amúgy meg a géped terhelése nem kritikus, valamelyik szolgáltatása fut a háttérben ami egyedül kis mértékben fogja, de nem kritikus.

Használj más töredezettség mentesítőt, de a hiba további hibákat szűl és a te esetedben megfontolandó az újratelepítés!

ingyenes defraggler:

[link]

2014. márc. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 A kérdező kommentje:
kipróbálom a programot
2014. márc. 6. 22:05
 55/62 A kérdező kommentje:

[link]


Ez így milyen..?

2014. márc. 6. 22:09
 56/62 anonim ***** válasza:
35% töredezettség?! Huh, nem csodálom hogy még soha nem hallottál ilyenről... (mielőtt megkérdezed, igen, a 35% nagyon nagyon sok).
2014. márc. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 A kérdező kommentje:
és mit tegyek..?
2014. márc. 7. 10:44
 58/62 anonim ***** válasza:
kérdező te sík buta ,hülye ember vagy .. ha a rendszerbe egyszer már bele piszkított a vírus akkor tök mind1 milyen programot eresztesz rá. másik meg nekem is volt fent vírus irtó mint avasat és volt amit nem jelzet ki fel raktam egy panda titaniumot kapásból vagy 8-10 vírust talált.. itt már a karanténba helyezések meg mi egymás nem segít win reinstal a megoldás !!!!!!!!!!!!
2014. márc. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 A kérdező kommentje:
származhat abból valami gond, ha elhalasztom a reinstallt?
2014. márc. 7. 13:11
 60/62 csacsi2 ***** válasza:

menj végig azokon amiket írtam egyesével és ne hagyj ki semmit, vagy kérj meg valakit aki ért hozzá, hogy segítsen.

egy teljes számítógép használatot leírni nem lehet pár válasszal...

amiket írtam:

1) töredezettségmentesíts-

az a program arra való (defraggler) hogy ezt megtegye (piros a rossz)

2) processzor használat-

Szerintem ez rendben van, de sok folyamat fut ,le kellene állítani az indítását amelyik szükségtelen, ugyan így a szolgáltatásoknak (ami egyedül terheli...svchost -lsd.: (#48) SVCHost Viewer

3)(#29)vírusírtó

Cseréld le, nem mindegyik vírusírtó megbízható lsd.: egy nem vírusos oldalra is bejelztett...Vannak malware-k is pup -ok ami veszélyesek ezt malware írtóval tüntetheted el. Ez utóbbi (pl.: Malwarebytes, ioBit Malware Frighter...)megfér egy vírusírtó mellett és hasznos...

4)(#31)Takaríts, töredezettségmentesíts! Ccleaner...

5)(#36) rendszerhibák

ami elromlott, helyrehozni feltételez némi hozzáértést ezért javasolják többen is az újratelepítést...

Nem fut a beépített töredezettségmentesítő mert a feladatütemező nem fut! Tehát a feladatütemezőt kell elindítani a működéséhez nem a disk defrag. -t, nem ezt: [link]

Ha nem lett belepiszkálva mégis elállítódott (ami nincs mert valaminek el kell állítsa)akkor az azért van mert 3)(#29).

6)(#41) Ahhoz hogy segíteni tudjunk anélkül hogy a géped előtt ülnénk ahoz a hiba feltárását neked kell megtenned! Nem hagyhatsz ki egy lépést sem mert akkor nem lesz meg a válasz, mivel bizonyos dolgok szorosan összefüggenek! A eseménynapló sokmindent elárul a hibákról

futtatás: eventvwr.msc


Mindennek ellenére még mindig csak ott tartunk, hogy mi a jelenség (bár már ez is kérdéses)a hiba feltárásáig sem jutottunk el!

Csak a felszínt kapargatjuk és ha ez így van akkor az újratelepítés a megoldás!

Majd ha egy kicsit utánna nézel ezeknek a dolgoknak amik egy oprendszer alapjai, akkor esetleg már menni fog az hogy a hibákat magad javítsd ki!


Addig ott vannak a programok amiket hozzáértő emberek készítettek

Vírusírtó, takarító és egyéb programok...


a Reinstalt ha elhalasztod azzal nem sokat érsz el, de ha tudod használni akkor használd így hibásan amíg lehet, viszont ha vírusod van abból lehet gondod, mivel akár a személyes adataid is kikerülhetnek a netre, szóval fontold meg, hogy mégegyszer nekifutsz lépésenként vagy hagyod így, esetleg újratelepíted!

2014. márc. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!