Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC ventilátor szűrő?

PC ventilátor szűrő?

Figyelt kérdés

A leendő gépembe rakni fogok egy 80mm-es ventit, és a sokan ajánlották hogy rakjak rá szűrőt. Nem tartom buta dolognak, ezért el is kezdtem keresgélni. Találtam egy kicsma kis szűrőt 90Ft-ért, csak az a baj hogy 1100Ft a házhozszállítás, nekem ehhez viszont nem sok humorom van.

Valaki nem tud alternatív megoldást? Akár olyat, hogy elkerüljük hogy szűrő kelljen, akár olyat, hogy valahol ingyenes házhozszállítás van, vagy Debrecenben van az üzlet, vagy valami házi megoldás, ami esztétikus is, vagyis nem egy viledát rá****ok a ventire és kész.:D


Minden választ köszönök szépen =)


2014. márc. 2. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
pc szaküzletben nézz utána
2014. márc. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 halalfalo ***** válasza:
41%

Akkor 3 rétegbe hajtott női nejlon harisnyára van szükséged :D

Van belőle fekete is :D

2014. márc. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor vedd meg a szűrőt, amikor nem csak egy dolgot veszel, hanem valami mást is bővítesz.


Alternatív megoldás, ne vegyél szűrőt. szvsz pénzkidobás. A gépet nem kell tőle ritkábban takarítani, viszont a szűrő könnyebben eltömődik, mint a rács a ventilátor előtt, ami csökkenti a légszállítást.

2014. márc. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De pont azt szeretném elkerülni hogy itt tizennyolcszor körbejárjam a várost, mire találok egy nyomott szűrőt :D
2014. márc. 2. 11:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Furcsa ötlet tudom, de működhet.

Egy harisnyát szépen kivágsz és egy keretre rögzíted amit majd a házra rögzítesz.

2014. márc. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az úgy mennyire fair hogyha azt az egy ventillátort nem úgy rakom be hogy szívja befelé a levegőt a gépbe, hanem a végére rakom, hogy kifújja ami már bent van?

Ja és ha a gép nem a földön van, hanem az asztalban egy lyukban kb 8cm-el a föld felett, akkor nem fog olyan brutálisan beporosodn?

2014. márc. 2. 11:14
 7/9 anonim ***** válasza:
A por mindenhol jelen van, és ha egy lyukba dugod a géped a levegő se fog ugy áramlani, a használt levegőt használod...
2014. márc. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem a földön tartod, akkor kevésbé fog porosodni, de 8 centi magasan, gondolom egy "számítógépasztal" rekeszében a legrosszabb. Egy zárt dobozba rakod, ahol nem jár körülötte a levegő, és még elég alacsonyan van, hogy az összes port felszedje a földről. Én most egy 32 centi magas állványon tartom, ott sokkal jobb, előtte asztal tetején volt.
2014. márc. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez a rekesz olyan, hogy a hátulján van két gigászi lyuk, egy az asztaltól balra, egy pedig a lábam felé nyílik ( kb 50x20cm-es lyukak ), itt pedig ki tudná fújni a levegőt nem? vagy ha olyat csinálok, hogy a ventit a ház oldalára rakom, és akkor egyenesen a lyukon kifele megy a a levegő? Vagy ha hátulról szívná be, és elől fújná ki?
2014. márc. 2. 12:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!