Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért szidják az M-TECH...

Miért szidják az M-TECH tápegységeket?

Figyelt kérdés

Nekem 3 éve hibátlanul üzemel ez a 6000ft-os "gagyi táp"

Jelenleg ezt a konfigot hajtsa :)


AMD PHENOM X4 B50 3.2GHZ

AMD 7850HD 1GB GDDR5

6GB DDRII memória

500GB Western Digital HDD

Gigabyte Ga ma 770 UD3 alaplap


sokan mondták nekem ,hogy dobjam ki a tápot, szerintetek miért kellene?:)



2014. febr. 23. 20:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jah és ami kimaradt 600 wattos a tápegység (:
2014. febr. 23. 20:34
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Semmi védelem, a 12Vos ága gyenge
2014. febr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Nincs védelem és az osztott +12V ágak is gyengék, ezáltal alacsony hatásfok, a védelem pl. túlfeszültéseg, azt jelenti hogy a nagyobb mennyiségű áramot nem "állítja" meg ezáltal eljut a többi hardverhez, amiket a nagy mennyiségű áram tönkretesz.
2014. febr. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Az orosz rulettnél sem halsz meg feltétlenül az első körben, vagy a másodikban.


A számítógép tápok is ilyenek. Lehet, hogy bírja, de bármikor meghalhat.

Van gépem ami 10+ éve működik egy sz*r Codegen táppal, mégsem bíznám rá az életemet.


Az olcsó tápok akármikor meghalhatnak vagy kisebb gond esetén is az egész gépet vihetik magukkal.

Attól, hogy valami x évig nálad megy pusztán a szerencse kérdése.

2014. febr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Az, hogy az M-Tech rossz minőségű táp, nem azt jelenti, hogy mindenki biztosan szívni fog vele. Ugyanakkor egy rossz minőségű táp nem véletlenül olcsóbb:

-rosszabb minőségű alkatrészeket használnak. Emiatt egyrészt nem biztos, hogy a ráírt (illetve az ATX specifikációba foglalt) értékeket tartani tudja, másrészt hamarabb is "öregszik" - idővel romlik a megbízhatósága

-kispórolják a védelmet. Ez túlfeszültség esetén jelent problémát, illetve ha meghibásodik - itt visszautalnék a gyengébb alkatrészekre, és az öregedésükre

-tervezés során eleve a költséghatékonyságot tartják szem előtt, hűtőbordák is jellemzően alulméretezettek.


Ha a fentieket értve olvasod, észreveheted: semelyik sem függ a ráírt teljesítménytől. Azaz hiába veszel egy "kilóvattos" tápot, nem fogod tudni ellensúlyozni a gyengébb alkatrészeket, tervezési hiányosságokat, költségcsökkentés miatti húzásokat.

Tehát mégegyszer: rossz minőségű tápot is lehet, hogy gond nélkül fogsz tudni használni egy ideig (én is használtam Vargánét, mikor fiatal voltam és bohó (vagy tudatlan, ha így jobban tetszik) - szerencsére az "álltában" döglött meg), a különbség, hogy egy minőségi alkatrészekből összerakott várhatóan tovább fogja bírni, stabilabb feszültségeket fog adni, és nem utolsó sorban meghibásodás esetén is sokkal kisebb a valószínűsége, hogy károsítani fogja a hardvert.

Amit viszont sosem értettem: kiad valaki százezreket egy erős konfigért, és itt akar spórolni. 4-5 egy olcsóbb táp (illetve te 6-ot írtál), míg egy jó minőségűt már 10 körül megkapni. 5 ezer forintot szerintem lazán megér a megbízhatóbb működés, a nagyobb üzembiztonság, de persze, kinek mi.

2014. febr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Meg az is talán, hogy jócskán túlmértezted a tápot, mert ilyen konfig alá egy minőségi 400/450W-os egység is bőven elég, szóval a 600W-os gyagyibb is elbírja. Gondot valóban az okozhat, hogy probléma esetén nagyobb a kockázat...
2014. febr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 pinkpancser ***** válasza:
Találkoztam olyan pár hónapos 500-as m-tech-el, ami 12V helyett 16-ot adott le. Egy SSD, 7770 és az alaplap bánta.
2014. febr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az üzembiztos jelzőt nem egy, hanem ezer darabot tekintve lehet valamiről àllítani. Az M-Technèl sokkal üzembiztosabb tápok léteznek, ráadásul különböző vèdelmekkel, így meghibásodás esetén sem teszik tönkre azt amire rá vannak kötve. Lehet hogy ennek ellenére még sok èvig működik nálad, legyen vele szerencséd.

A hatásfok ès a zaj már màs kérdés. Sokkal halkabb ès kevesebb villanyt zabalo tápok is vannak, ezek àltalàban jobb minőségűek. (a jobb minőségű alkatrészek kevesebb veszteséghőt jelentenek, ami alacsonyabb villanyszamlaban és halkabban üzemelő ventilátorban jelentkezik)

2014. febr. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok valami tanult tápegység témában, de ebben is van védelem pl. összeért két kábelt, és nem indult el a táp addig, amíg nem dobtam rendbe az elvágott kábelt (:
2014. febr. 24. 10:58
 10/11 A kérdező kommentje:
*kábel
2014. febr. 24. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!