Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a jobb processzor?

Melyik a jobb processzor?

Figyelt kérdés
Két processzor között vacilálok egyik az AMD FX 6300 3.50 ghz a másik meg az Intel Core i3-2120. Melyik a jobb?(játékra használnám)

2014. febr. 6. 15:15
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
és ha ezt a X4 750K proceszort venném ehhez melyik videókártya lenne jó?
2014. febr. 7. 16:25
 12/21 anonim ***** válasza:

Tisztelt #8 79%-ban hasznos válaszokat adó, a nagyobb baj ott van, hogy kicsit AMD szimpatizáns vagy. Ha figyelmesen elolvastad volna a javaslatom, akkor láttad volna, hogy az van oda írva, hogy "ha bővítesz" ez nem mostanra vonatkozik. Most a kis fogyasztású Core i3 2120-t ajánlottam, ami bőven elég bármelyik új játékra, egy erős videokártya mellé. Ki az, aki ilyen procit vesz, és kis felbontáson akar játszani? Szerintem senki. Szerinted a lga 1155 már kifutó platform de azt nem vetted figyelembe, hogy az FX-ek még a Sandy Bridge procikkal sem bírnak megbirkózni nem, hogy az ivy bridge-el. Szóval az FX egy halott platform, ezt el kell ismerni. Lehet, hogy nyersz kb 5-10 fps-t ha az FX-6300 4,5GHz órajelen járatod, de ebben az esetben már kell egy komolyabb alaplap és cpu hűtő, amit ha összeszámolsz, akkor már ebből az árból haswell platformot építhetsz. Szóval jelenleg az AMD procik hátrányban vannak az intellel szemben, ez az igazság. Szerintem nincs itt benézve semmi, és nem kell ide kék szemüveg, csak pártatlanság.


[link]

[link]

2014. febr. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
29%
Nagyon nagy csend van az AMD fanok körében űgy tűnik belátták, hogy nincs esélyük az intellel szenben. Intel Core i3-2120 vedd!
2014. febr. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az i3 2120 és az FX-6300-ról szól. Az FX-6300 fölénye egyértelmű, nem tudom mit nem lehet ezen megérteni. Az meg, hogy mit keres itt az i3 4340 teszt, azt már végkép nem vágom.

Sokan hosszú évekre vesznek gépet és nem cserélgetik benne 3 havonta a processzort, így ha a közeljövőben nem akar fejleszteni vagy később használt procik között keresgélni, akkor is az FX a befutó. Ha szeretne tuningolni akkor is. Van egy szimpla kérdés két opcióval, senki nem kérdezte az i7 3770 vagy az i3 4340 processzorokat.

Az i3 2120 és a 3220 sem éri meg a 28k körüli árát, bár valóban nem rossz processzorok (ezt senki nem állította), de egy FX-6300 véleményem szerint jobb ár/érték mutatóval rendelkezik. A kérdés egyértelmű, válaszoltam, linkeltem, nem én vagyok a kék páncélos huszár, aki nyomatja a i3-t az i7-3770-re meg az ide nem illő i3 4300-ra hivatkozva. -.-

2014. febr. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Én sem értem,hogy jött ide az i3 4340,már elnézést kérek.


Hiába jösztök azzal,hogy az AMD le van maradva,bla bla,a szöveg megvan most is.Igen,így igaz.De ennyi erővel felróhatnánk azt is,hogy az Intelnek mennyire gyenge a CPU-ban lévő IGP az AMD-hez viszonyítva.


Itt most nem ez a lényeg.Van két opció,e kettő közül lehet választani,és akárhogy nézzük,jobb választás az FX6300.Az egy dolog,hogy többet fogyaszt,főleg,hogyha a max. TDP kereteket nézzük,de a úgysem fog 95W-ot fogyasztani az FX,az csak egy felső,max. határ.


Kérdező,nehogy megvedd azt a GT630-at,semmire nem jó.Inkább egy FM2(+)-es platform,Athlon CPU-val,és egy normális,játékra is alkalmas VGA-val.(HD7790,260X,7850.Ez már a pézntárcádtól függ)

2014. febr. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
23%

# 14 én ott a teszten egy i3-3240 is látok, ami az FX 8350 szintjét hozza. Az i3-3240 3% erősebb az i3-2120-nál új játékok alatt. Mi a fost erőltetitek a halott FX-et. Te annyira okos vagy, hogy veszel egy FX-6300 felhúzod 4-4,2GHz-re, és játszol 1280x1024 felbontáson, hogy tudj felvágni, hogy az FX 6300 265 FPS-t hozott, és hogy lealázta az i3-at ami csak 245 fps-re volt képes Tomb Raider és Grid 2, Crysis 3 alatt. Gratulálok AMD-fan, te meg is érdemled, hogy AMD-d legyen. Csak tegyél meg egy szívességet, normális embereknek nem kellene ajánlgatni ezt a fos AMD-t.


# 15 ne kérj elnézést, hanem nézd meg jobban a tesztet. És ne ajánlgasd azt a fos FM2+, ami még az FX-nél is elcseszettebb. Játékra nem veszünk szaros APU-s fosokat. Az X4 750K procik úgy szarok ahogy vannak, csak az elvetemült AMD fanok veszik, akik nem tudják lenyelni, hogy az AMD új platformja (FM2+ foglalat) is csődöt mondott.

2014. febr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy erős érzelmi szálak űznek a kék oldalhoz és itt trágárkodsz és akkor hű de igazad lesz, mert jól megmondtad. Én pedig csak röhögök. Az X4 750K-t az ára miatt vették sokan, mert akkor 18k körül igen jó vétel volt egy 4 szálon dolgozó, jól húzható CPU. Persze nem egy i5, de a felhasználók döntő többségének megfelelő teljesítményt nyújt egy olyan is. Ráadásul ha egy régi, lassú gép helyére veszi, annak a 750K is komoly előrelépés...olcsón.

Másrészt az alacsony beállításokat azért mondtam, mert ott ugrik ki igazán az Intel architektúrális fölénye, de a fentebbi tesztben ott is győzött az FX. Magas beállításoknál jóformán nincs különbség, de jól látható egyéb tesztekben, hogy ahol az FX-6300 kipörgeti mind a 6 szálat ott szépen állva hagyja az i3-as barátaidat, ráadásul az FX még húzható is azaz növelni tudja az előnyét. A jövő játékainál vagy egy multinál számíthat a többszálúság. Lehet, hogy megérdemlem az AMD-t de az elmúlt 12 évben, amióta "átpártoltam" nekem semmi bajom nem volt az AMD cuccokkal és azt kaptam a pénzemért, amire számítottam. Ezek után nem tudom elfogadni az indulatos fröcsögésed....sőt nem is tudom minek alacsonyodok le, hogy reagáljak rá...

Amúgy szívesen elfogadnék egy i5 4670K-t, de egyelőre az FX-6300-t sem használom ki igazán, ráadásul a 3 hónapos fiam fontosabb, mint hogy magamra költsek súlyos tízezreket, hogy olyan plusz teljesítményre tegyek szert, amit szintén csak fórumos benchmark versenyeken tudok villogtatni, amúgy meg 90%-ban idle megy a gépem...de azért elfogadnám...mert mindig is érdekelt a hardver, szeretek fejlesztgetni, építgetni, tesztelgetni és játszani is, bár ez már egyre kevésbé jellemző.

Az viszont biztos, hogy nem örülnék, ha az FX-6300-as rendszerem helyére egy i3-2120-t kapnék...letesztelgetném alaposan (bár a munkahelyemen van hasonló procis gép, de azt nem izzasztottam meg) utána meg rohannék lecserélni, mert ugye visszafelé senki sem szeret fejlődni. Az FX-6300 összteljesítménye (meg a tuningolhatósága) egyértelműen jobb, mint az i3 2120-nak, vita lezárva! A kérdést ki is törlöm a listámból!

2014. febr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
#17 +1
2014. febr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
A felhasználók max 10% aki szeret tuningolni, itt bukott a nagyfogyasztású FX és a harmatgyenge X4 750K mutatvány. Te szeretsz tuningolni, ez bizony nem kevés fogyasztással jár. Ha okos volnál, akkor lecserélnéd azt a halott, áramzabáló FX 6300-at egy ugyanolyan erős kevesebbet fogyasztó i3-2120-ra, és így még a 3 hónapos fiadnak is nyithatnál Start-számlát, ami még jól jöhet, ha felnő.
2014. febr. 13. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Visszakerestem a kérdésre kíváncsiságból...szerencsére nem szabadult el a pokol. :)

A kedves utolsónak meg azt mondom, hogy ha szerinte az i3 2120 ugyanolyan erős, mint egy FX-6300, akkor menjen el látszerészhez! :)

Másrészt a tuning tényleg nagy fogyasztással jár, főleg 4,5GHz és az felett valóban brutális. A 4GHz nálam alapfeszkón megy és alig változnak a hőmérsékletek a gép teljes fogyasztása is csak 20W-tal nő Prime 95 alatt (tehát a CPU többletfogyasztása ennél kevesebb). Simán vállalható. A 4,2GHz sem vészes. Na most az FX-6300 alapból is erősebb az i3 2120-nál kivéve ott, ahol csak 1-2 szálon megy a munka. Ott ahol az FX rendesen be tudja magát vetni, ott egyértelműen jobb. Összevadásztam pár eredményt a 2120-ról és összevettettem az FX-6300 4GHz-cel. Csak azért, mert kb egy árban lévő procik, a 4GHz-t bármelyik FX viszi és nem kell hozzá exrtém tuningkörülmény. Na most ezért kéne lecserélnem az FX-6300 procimat egy i3 2120-ra, ha "okos lennék"??? Kép:

[link]

Tehát az FX-ben sokkal több teljesítmény potenciál van (alap órajelen is). Olyan feladatoknál, ahol tényleg kell a kraft (render, konvertálás stb) ott már rég ki lehet használni sok szálat. Egyszerű dolgokhoz (netezés, filmezés, zenélés, irodai dolgok) meg elég egy 10k-s proci is. Játékok alatt lehet, hogy sok esetben nincs -még- sok különbség eme két proci között, de azért nem merném egy lapon emlegetni a kettőt. Semmi pénzért nem cserélném le a procimat egy 2120-ra. Mondom maximum egy i5 4670K jöhetne szóba, de az elég nagy kiadás lenne, főleg a várható gyorsuláshoz viszonyítva (plusz nem is nagyon használnám ki, de biztosan tetszene az új platformra épülő, kis fogyasztású és sebes i5).

2014. febr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!