Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ennyire lassú a Windows...

Tilla21 kérdése:

Miért ennyire lassú a Windows XP a netbookomon?

Figyelt kérdés
A gépem Eee PC 1001PX CPU N450 1.66ghz 1 gb rammal rendelkezik és mégis nagyon lassú az xp rendszer rajta hiába van rajta egy matrica hogy designed for xp hát nekem nagyon nem az jön le és nagyon idegesít hogy ilyen lassú pedig alig van rajta pár program csak böngésző. Újra telepítem akkor is ilyen lassú ez így normális?

2014. febr. 5. 22:43
 1/8 anti paladin ***** válasza:
Nagyon lassú a processzora, azon egy újratelepítés sem dokat segít.
2014. febr. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon gyenge proci, erre én legfeljebb tiny xp-t raknék, annak kisebb az igénye.
2014. febr. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De ha ilyen borzasztó lassú az xp rajta akkor meg mi a fenének írják rá hogy erre tervezve? A tiny xp miben másabb? Azon lepődtem most még meg, hogy azért az xp igen csak régi rendszer és már akkor is ilyen nagy processzor igénye volt? :\
2014. febr. 5. 23:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Én gyengébb gépem is ilyen paraméterekkel rendelkezik,de az xp nem lassú rajta.

Nálad más lesz a gond.Alapból a böngésző lassíthatja mivel zabálja a memóriát.Esetleg vírusvédelmed is vissza foghatja a rendszert! Feltéve ha van védelmi progid..

2014. febr. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anti paladin ***** válasza:

A tiny xp egy nem hivatalos, kiherélt win xp.


Nincs nagy proci igénye az xp-nek. Egyszerűen ennyire semmire nem jó az egymagos Atom proci. Talán még egy Pentium 3-mal, elsőszériás p4-gyel veheti fel a versenyt. A fogyasztás (volt) az erőssége, Ez az Atom 5W-ot fogyaszt.

2014. febr. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 csacsi2 ***** válasza:

Telepítés után még nincs behangolva az oprendszer, tele van szeméttel, agyon van töredezve, sok felesleges folyamat indul stb. a lemez és ha nem tetted meg akkor telepítsd a driver-eket hozzá (alaplapi driverek,hang videovezérlők, windows összetevők pl net framework c++, esetleg ha régi a directx (9.c az utolsó) stb!


Egyebek:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__4..

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__3..

2014. febr. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Dobj rá egy Win7-et (Home Premium 32 bit).Nekem hasonló konfigon tök elvolt és nem volt lassú.
2014. febr. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ilyen gépen a 7-es lassú! Csak használni kell a böngészőt rajta + védelmet felrakni,azt ennyi volt!
2014. febr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!