Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért érdemes lecserélni egy...

Sveda22 kérdése:

Miért érdemes lecserélni egy öreg merevlemezt egy újabbra? (méretet nem számítva) Mire lenne pozitív hatással egy csere?

Figyelt kérdés
2014. jan. 20. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Bármikor tönkremehet, és oda az a sok adat amiket évekig gyüjtögettél. (kivéve ha kiírtad lemezre).

2.Nem javítják.

3.Ritka, ha találsz hozzá hasonlót Pc bontóban. Annak se lenne sok jövője.

4.Lassú

Amiért érdemes váltani.

1.Korszerű

2.Gyors

3.Új

4.Garanciális

5.Nagyobb tárhely

6.Évekig használhatod.

Ha nagyon régi a vinyó, akkor érdemes új alaplapot is venni hozzá. A régivel nem lenne kompatibilis, és az alaplapod sem bírná.

2014. jan. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Teljesen új a gépem, csak egy régebbi 320GB-os SATA winyót raktam bele, és nem tudom vegyek-e 14ezerért egy újat
2014. jan. 20. 18:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Igazából semmi, a tárhelyet leszámítva. Talán egy kicsit gyorsabb lenne, viszont ennyiért nem éri meg újítani. Akkor már ssd merevlemezt ajánlok. Ott már látható javulások lennének minden tekintetben. Bootolás, töltés, másolás, konvertálás stb stb. Annak úgy lenne értelme, hogy az ssd-n lenne a Windows, a 320-on pedig amiket letöltesz. Ha egyszer formázásra kerülne sor, akkor csak az ssd-ről tünnének el a cuccok, de az lényegtelen lenne, mert minden amit oda feltelepítesz annak a telepítője megmarad a 320-on. Ennél jobbat lehetetlen lenne kihozni belőle. De kérdezz meg bárkit, ha nem hiszed.

2014. jan. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. jan. 21. 10:22
 5/5 anonim ***** válasza:

SATA vinyókat felesleges cserélgetni addig míg nincs velük gond, nem igazán van köztük sebességbeli különbség. SSD-t meg a mai napig egyfajta parasztvakításnak érzem, nem biztos hogy megér 15-20 ezret az hogy gyorsabban induljon a windows.


Nekem mondjuk jelenlegi gépemben egy 20GB-s IDE-s vinyó megy, szerintem 10+ éves, de gond nincs vele. A 160-as meg pár év után megadta magát.


Ami érdemes: Hard Disk Sentinel programmal megnézni a merevlemez állapotát néha, bár a folyamatos használata sem gond. Akkor kiderül van e hiba, hibás szektor, stb.

2014. aug. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!