Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Crysis 3 -nak kevesek már a...

Crysis 3 -nak kevesek már a phenom x4 -es procik full hd ban is?! Mert nekem minden képfelbontáson és grafikai szinten 30 alá esik a minimum fps miközben a vga bírná?

Figyelt kérdés

2014. jan. 17. 11:10
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Újra feltelepítettem a játékot és megnéztem megint, ráadásul azóta egy FullHD monitorra is szert tettem (lecseréltem az 5 és fél éves 1680-as szeretett Samsungomat). Szóval ugyanolyan beállításokkal, ahogy először végigvittem, úgy most is játszható maradt (mondjuk a felbontás nem nőtt túl nagyot): 1920x1080, Very High textúra, High beállítások, SMAA 2TX élsimítás és 16x AF...A proci továbbra is FX-6300 4GHz és egy HD7850 2GB OC van mellette. Átlagsebességre 36 fps-t kaptam és a GPU-Z naplózás szerint a GPU terhelése 99%-os volt. A mérést a játék legelső 4-5 percéről mértem minden esetben (amikor Psychoék kiszabadítanak a zuhogó esőben).

Visszaállítottam csak a felbontás HD-ra (1280x720), így már 64 lett az átlag fps és a GPU kihasználtság is néha alább esett, de jellemzően így is 90% feletti vagy 99% volt.


Még egy: A Vsync ki vagy bekapcsolva van nálad? Mert amikor először játszottam a játékkal, akkor szembesültem pl olyannal, hogy ha 30 alá esik az fps, akkor a vsync belövi 20-ra (ez osztható a 60-nal), ami elég zavaró volt, kikapcsolt vsync mellett meg láttam, hogy 27-28 alá nem esett az fps. A vsync leszabályozás könnyen okozhat GPU kihasználatlanságot is (ez persze nem feltétlenül baj, főleg ha a vsync fix 60 fps-t jelent és ezért a GPU-nak sem kell maxon tekerni...de egyelőre ez nem a Crysis 3 mellett tapasztalható nálam).

2014. jan. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
nem visnyc az nem volt bekapcsolva de tapasztaltam amit mondtál :D az energia takarékosságot hol keresem a biosban vagy mi a neve ? ha ezt ki kapcsolom akkor mindig 100 % on fog pörögni a cpu játékok terhelése alatt?
2014. jan. 18. 20:51
 23/24 A kérdező kommentje:
mert tesztelgettem és ha a procim menne 100% os terheléssel akkor 40 + fpsem lenne ..
2014. jan. 18. 20:52
 24/24 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy a proci 100% és a GPU is 100%! Ha GPU 100% az nagyon jó, mert akkor nincsen procilimited. Ezt kéne elérni ( szerintem ).
2014. jan. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!