Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Teljes halál, alaplap/chipset...

Teljes halál, alaplap/chipset hiba lenne?

Figyelt kérdés
A gép eljut a BIOS üdvözlőképernyőig, a memory testig már vagy eljut, vagy nem. Ott kimerevedik, és ennyi. A procin kívül már mindent kipróbáltam cseredarabbal, minden esetben ugyanezt tapasztalom, illetve van, amikor semmilyen képet nem kapok. A chipset, pontosabban a déli híd az alaplap másik oldaláról nézve kicsit sötétebb, mintha meg lenne égve. A déli híd hűtőventilátora gyári hibás volt, és jó ideig nem tette a dolgát, le volt égve maga a ventilátor motorja is. (Bár miután kicseréltem egy Zalman passzív bordára, utána egy ideig jó volt a gép.) Tippem szerint az alaplap kuka ebben az esetben, és azért csinálja ezt. Ti mit gondoltok?
2014. jan. 12. 00:11
 1/3 anonim ***** válasza:
nekem amikor a proci volt hibás akkor volt ez
2014. jan. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 csacsi2 ***** válasza:

Azt gondolom, hogy amit leírtál nagyon nem hangzik jól!

ennél többet távolról nem lehet mondani, be kellene mérni...

egyet megpróbálnék a helyedben, hogy levenném a feszültség értékeket (esetleg a cpu szorzót) a bios -ban amennyire lehet és úgy próbálnám meg. A problémát valószinüleg nem orvosolja, de ha elindul az fél siker és egyéb tesztek is futtathatóak lennének.

2014. jan. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletesebb választ! :) Lehet, hogy félreérthető voltam, a BIOS setupig sajnos már nem jutok el. Mivel a default beállításokon pedig nem igazán változtattam (szorzó, feszültség, stb.-n legalábbis biztosan nem), ezért gondolom egy CMOS resettel is ugyanott lennék, mint most.


Anyagi értéket nem képvisel olyan szempontból a gép, hogy költeni rá nem igazán látom érdemesnek. Sem otthoni teendőkre, szórakozásra, sem munkára nem használom, már kinőtt a gép abból a korból. (Athlon64 3800+ / Asus A8N5X) Örültem volna, ha megy, de sajnos én sem látok rá sok reményt. Esetleg ha belefutok valahol nagyon olcsón egy Socket 939-es lapba, akkor lehet, hogy megjön a kedvem kísérletezni vele. :)

2014. jan. 17. 17:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!