Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit birok tenni a gépem...

Mit birok tenni a gépem cipset jével ha felforrósodik voltam szerelőnél kicserélte a pasztát rajta?

Figyelt kérdés

TMPIN0 : 35 °C

TMPIN1 : 29 °C

TMPIN2 : 82 °C


Chipset : AMD RD770


ideges vagyok mert félek hogy leég ha gamet futtatok rajta akk a hátsó venti langyos levegőt kb 35 fokosat fúj ki a gépházból ez normális mert eddig nem is figyeltem?

ezt írja PC wizard ez mi?



2013. szept. 9. 19:48
 1/6 A kérdező kommentje:
az a kérdőjel a végén csak azért van mert másképp nem engedte beküldeni a kérdést :)
2013. szept. 9. 19:51
 2/6 anonim ***** válasza:

Achipsetre maximum aktív hűtést tudsz tenni.

[link]

2013. szept. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem is elég forro a csipszet, ezt egykis mobil rack hütövel oldottam meg csak szimplán neki van támasztva a hütő bordának hogy kifujja a forro levegőt! nekem 30 fokot számitott!!!
2013. szept. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem véletlenül egy Gigabyte GA-MA770-UD3 (rev 1.0) alaplapom van, ugyan ezzel a chipszettel. Elárulom, hogy ez egy hibás mérés eredménye, mégpedig a gyári processzorfeszültség miatt van.


Az én processzorom egy AMD Phenom II X4 955 BE, ami alapfeszen ~1.425V körül jár. Ha ezen a feszen hajtom a processzort, akkor nekem is 80-80°c -t mér, azonban ha kézzel beállítom 1.275V-ra a feszültséget, ugyan úgy stabil, de sokat javít a hőmérsékleten és máris normálisan mér a hőmérő is, mégpedig kb fele annyit mint egyébként.


De még ha tényleg annyi lenne is a chipseted, normálisan kell mennie - nem kell foglalkoznod vele. Én is izgultam régen, de fölösleges volt.

2013. szept. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen mondták nekem is hogy ők úgy tudják hogy hibásan mér (mesterek)
2013. szept. 9. 23:33
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat főleg az utolsó hozzászólást :)
2013. szept. 9. 23:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!