Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől füstölhet el egy alaplap?

PeetTheMonk kérdése:

Mitől füstölhet el egy alaplap?

Figyelt kérdés
Volt egy régi konfigom, 300w–os táp, Asrock alaplappal(ősrégi kövület, kb 15 éves) . Egyszer szétszedtem, indítás után nagyot szikrázott az alaplap bal felső sarkában, az egyik tekercsnel. Szervizben azt mondták lejárt az ideje, magától romlott el. Kaptam havertól egy kölcsön konfigot, táppal együtt, gépház nélkül. Beszereltem a gépházamba, táppal együtt (450W), alaplapot frankón összekötöttem, el is indult majd mikor a vinyót nem ismerte fel, újradugtam a csatlakozókat.És az ezt követő indításnál szintén jött a szikra és a füst :S na ilyenkor mi van? Rövidzárlat? Túlfeszültség?

2014. jan. 5. 21:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
próbáld meg winchester nélkül indítani a gépet. ha nem füstöl akkor ok. kapcsold ki, és rakd vissza a vinyót. ha füstöl, rossz!
2014. jan. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
2/2 alaplapot sikeresen lefüstölten, szóval nincs amin kipróbáljam már :D ha a héten megjön az új gép, akkor a közelébe se viszem ezt a vinyót :S jobban megnéztem az alaplapokat és a réz–szál pattant el és égett el mindkettőben, de ettől még tanácstalan vagyok hogy mi is okozta pontosan a hibát.
2014. jan. 15. 00:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!