Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől füstölhet el egy alaplap?

PeetTheMonk kérdése:

Mitől füstölhet el egy alaplap?

Figyelt kérdés
Volt egy régi konfigom, 300w–os táp, Asrock alaplappal(ősrégi kövület, kb 15 éves) . Egyszer szétszedtem, indítás után nagyot szikrázott az alaplap bal felső sarkában, az egyik tekercsnel. Szervizben azt mondták lejárt az ideje, magától romlott el. Kaptam havertól egy kölcsön konfigot, táppal együtt, gépház nélkül. Beszereltem a gépházamba, táppal együtt (450W), alaplapot frankón összekötöttem, el is indult majd mikor a vinyót nem ismerte fel, újradugtam a csatlakozókat.És az ezt követő indításnál szintén jött a szikra és a füst :S na ilyenkor mi van? Rövidzárlat? Túlfeszültség?

2014. jan. 5. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vagy rosszul dugdostad.
2014. jan. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valószínüleg van egy testzárlatos háztartási gépetek, és az küldött feszkót a földelésen keresztül a gépházra.
2014. jan. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Deggial kézikönyv alapján kötöttem össze szóval elvileg jónak kell lennie :S
2014. jan. 5. 21:27
 4/12 A kérdező kommentje:
Zárlatos háztartási gép nem igazán lehet mert a hűtőn és mikrón kívül más nincs állandó áram alatt :/ és tudtommal mindkettő megfelelően működik. Nem lehet hogy nem gépházzal van valami?
2014. jan. 5. 21:28
 5/12 anonim ***** válasza:
az nem lehet hogy a merevlemez zárlatos?
2014. jan. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha van multimétered, akkor a ház, és valami földelés között megkellene mérni, hogy folyik e áram.
2014. jan. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Lehetséges hogy a merevlemez lesz a hibás, mert van már vagy 10 éves és azután füstölt el hogy a csatlakozókat ki és bedugtam újra. Lehetséges valahogy lementeni róla az adatokat :S
2014. jan. 6. 10:40
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. A merevlemez tartalmát ilyen állapotban VESZÉLYES lementeni, ezért inkább NE GYILKOLJ MEG MÉG EGY GÉPET!!! Kérj meg egy ismerősödet, vagy szakembert, aki lementi az adataidat egy adathordozóra. Ha reménytelen a dolog, azt nagyon sajnálom. :(
2014. jan. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Soha nincs olyan, hogy nemlehet megcsinálni.


Ha a számodra fontosak azok az adatok, akkor kutakodj a neten, mert vannak olyan cégek akik ha kell kiszerelik neked belőle Discet, és úgy mentik meg az adataidat.


Persze ez nem húszforintos megoldás, de ha a kislányom első születésnapja lenne rajta, biztos meggondolnám a dolgot.

2014. jan. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! :) még annyit kérdeznék hogy meg lehet nézetni, hogy biztosan a vinyó a hibás? Vagy ahogy az előző hozzászólók tanácsolták hogy valamilyen zárlatos háztartási gép okozza a hibát? Esetleg az elosztók, amikbe a gép kábeleit dugom? Mert 2 elosztót is használok amik egymásba vannak dugva :/
2014. jan. 7. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!