Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért veszi vissza az órajelet...

Miért veszi vissza az órajelet egy idő után? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Egyik haverom panaszkodott hogy nézzem már meg a gépét, mert egy bizonyos idő játék után elkezd akadozni. Na oké meg is néztem. Rá is jöttem hogy miért kezd el szaggatni.

Neki egy Phenom II. 955 procija van egy olcsó MSI lapban.

A probléma: Egy idő után visszaveszi a CPU órajelét 800Mhz-ra. Felraktam az AIDA-t és azon a stability tesztet indítottam. Kb. 5 perc alatt vissza is veszi az órajelet. A proci egyáltalán nem meleg, 58 fokos maximum a magok, a kupak meg 45 körül. Tehát teljesen rendben van, egy CM TX3 van rajta.

Viszont az "Aux" érték gyorsan 85 fok lesz, és szerintem emiatt veszi vissza. Miután visszavette szépen visszaesik a hőmérséklet.

Miután visszaveszi, a CORE hők hirtelen kiakadnak 255 fokra mind és nem mozdul. :Y A kupak normális értéket mutat, visszamegy 28 fok körülre. Ez a 255 így is marad amíg újra nem indítjuk a gépet.

Próbáltam a BIOS-ba keresni valami hővédelmes cuccot te nem találtam.

Mi lenne a megoldás? Hogy lehet kikapcsolni ezt hővédelmet?

Előre is köszönöm a segítséget!


2014. jan. 4. 20:43
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nem tudok képet küldeni most mert a haveromé a gép és most nincs nálam. Csak megnéztem hogy mi a helyzet vele.

A lap egy MSI 760GM-P23

Majd megpróbáljuk úgy hogy kitisztítjuk a gépet lehet poros és azért ilyen.

2014. jan. 4. 21:57
 12/18 anonim ***** válasza:

nah utána jártam h mi lehet az AUX...

A#14-es nevű érzékelő regiszter... ami véletlen szerűen bármi lehet... pl: északihíd, délihíd, cpu, integrált vga, táp, vagy szimplán a házban egy érzékelő vezeték...

viszont elvileg ki lehet kapcsolni biosban Auxilary sensor! olyat vagy hasonlót keress!


de mondom akk kezdésnek teljes és alapos pc takarítás... és paszta csere. utána próbálhatod meg kikapcsolni azt a szart ahogy mondtam...

2014. jan. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Oké köszi. Ki lesz tisztítva a gép hátha az megoldja.
2014. jan. 4. 22:14
 14/18 anonim ***** válasza:

am majd értesíts a fejleményekről mert kívéncsi vok...

és ha bejött akk jöhet a like is vagy mi ez itt.. :)

2014. jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
OKÉ!:D
2014. jan. 4. 22:19
 16/18 anonim ***** válasza:
nah valmi fejlemény...?
2014. jan. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Van. Szervízbe volt és azt mondták hogy táp hiba. Rádugtak egy másikat és ment. Azt mondja hogy egy 750W-os kell minimum mert a mostani túl kicsi volt. Ez baromság. FSP Raider 650W volt benne.
2014. jan. 6. 22:27
 18/18 anonim ***** válasza:

hát ez télleg big bullshit...

takarítást meg amiket javasoltam mind kipróbáltad rajta?

2014. jan. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!