Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért veszi vissza az órajelet...

Miért veszi vissza az órajelet egy idő után? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Egyik haverom panaszkodott hogy nézzem már meg a gépét, mert egy bizonyos idő játék után elkezd akadozni. Na oké meg is néztem. Rá is jöttem hogy miért kezd el szaggatni.

Neki egy Phenom II. 955 procija van egy olcsó MSI lapban.

A probléma: Egy idő után visszaveszi a CPU órajelét 800Mhz-ra. Felraktam az AIDA-t és azon a stability tesztet indítottam. Kb. 5 perc alatt vissza is veszi az órajelet. A proci egyáltalán nem meleg, 58 fokos maximum a magok, a kupak meg 45 körül. Tehát teljesen rendben van, egy CM TX3 van rajta.

Viszont az "Aux" érték gyorsan 85 fok lesz, és szerintem emiatt veszi vissza. Miután visszavette szépen visszaesik a hőmérséklet.

Miután visszaveszi, a CORE hők hirtelen kiakadnak 255 fokra mind és nem mozdul. :Y A kupak normális értéket mutat, visszamegy 28 fok körülre. Ez a 255 így is marad amíg újra nem indítjuk a gépet.

Próbáltam a BIOS-ba keresni valami hővédelmes cuccot te nem találtam.

Mi lenne a megoldás? Hogy lehet kikapcsolni ezt hővédelmet?

Előre is köszönöm a segítséget!


2014. jan. 4. 20:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

valószínűleg ezen a procin már sehogy mert kisült az érzékelő dióda, így nem sokat lehet kezdeni vele.

Ne terhelje akkor nem lassúl be :-)

2014. jan. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

hát de akkor hogy játsszon?

Nem lehet valahogy az érzékelőket kikapcsolni? azt az AUX-ot? Mi az egyáltalán?

2014. jan. 4. 21:05
 3/18 anonim ***** válasza:

csak ugy az érzékelőket nem lehet kikapcsolni...

viszont most elgondolkodtam és elvileg ha bekapcsolnád az UCC-t akk jó lenne... hisz akkor nem mérnek!

már csak aza kérdés h az a lap támogatja e a magfeloldást...

2014. jan. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Támogatja hát. Énis oldottam magokat még régen úgyhogy tudom mi az. Úgy érted az Advenced Clock Calibrationt kapcsoljam be?
2014. jan. 4. 21:12
 5/18 anonim ***** válasza:

ha az msi ugy nevezi azt a funkciót akkor igen...

ugy tuod leellenőrizni h belépsz aidaba és nem mutatja a magok hőmérsékletét...

2014. jan. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
majd mond meg sikerült-e kíváncsi vagyok! :)
2014. jan. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
De a magok normális hőt mutatnak. Az az AUX vagy mi megy az egekig. Lehet nem jól szellőzik a ház?
2014. jan. 4. 21:19
 8/18 anonim ***** válasza:
tüdnál egy képet küldeni aidaban róla?
2014. jan. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Csak annyi érdekes van rajta hogy amíg terhelem, addig kúszik felfele az AUX, és 85 fok környékén lekapcsol 800Mhz-re. Ebben a pillanatban a magok 58-ról 255 és ennyi. A kupak hője normális és minden érték esik vissza mert csak 800Mhz-n megy a proci.
2014. jan. 4. 21:36
 10/18 anonim ***** válasza:

1. köszönöm a képet...

2. ird le az alaplap típusát

3. kizárásos alapon az alaplapon mér valmit az a szar...

vagy az északi híd vagy ha van feszültség szabályzókon hűtő a 2 közül lesz valmeik a ludas...

szedd le azokat a hűtőbordákat, alaposan tisztísd meg őket majd új pasztával (mert biztos h elhasználódott sztem még ki is száradtak) rakd vissza őket!

2014. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!