Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tuningoljam a processzo...

Hogyan tuningoljam a processzort? (4670k)

Figyelt kérdés

Meglett az új processzorom pár hónapja, csak nem tudom, hogy kell tuningolni. Új vagyok még a témában. Kezdetben "csak" 4gHz-re szeretném.

Alaplap: Gigabyte Z87 HD3

Hűtő: CM Hyper 412Slim



2014. jan. 4. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben hagynám ennyi hozzáértéssel. Ezt nem lehet 1-2 mondatba leírni.
2014. jan. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szorzó zár mentes ehhez nem kell tudás tekered a cpu óra jelet biosban 4 ghz-re futtatsz prime95 hogy stabil e alapfeszen ha nem apránként pakolgatsz neki de ezek a procik simán szokták bírni ezt az óra jelet léghűtéssel .
2014. jan. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi második! 1: azért annyira nem vagyok hozzá hülye.
2014. jan. 4. 12:26
 4/5 halalfalo ***** válasza:

Ez a proci kb. benne van a világ 10 legjobb asztali CPU-ja közt. Minek akarod húzni? 3 év múlva, amikor már nem lesz olyan szuper, akkor felhúzod, és még egy évig fasza lesz.

:)

2014. jan. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 csacsi2 ***** válasza:

Csak annyit tennék hozzá, hogy nem elég ha csak a szorzót húzod, mivel a BIOS beállításoktól függően, ezzel együtt lehet csökken a memoriabusz sebessége, így nem változik jelentősen, illetve a feszültség értékek is befolyásolják és a RAM időzítése sem elhanyagolható ((az oprendszer és egyes (pl HDD) adatátviteli sebességek mellett.))


Csak azt mondhatom én mit tennék a helyedben ,ha rávetemednék.

Apránként állítsd.mikor a rendszer üzemel csinálj egy rendszerstabilitás tesztet, miközben nézed a hőmérsékletet.Itt megjegyezném érdemes a processzor maghőmérsékletét alapul venni!

100% -terhelésnél egy idő után meg kell áljon a melegedés, ha nem teszi, vagy épp extrém hőmérsékletet ér el (mielőtt letiltana), az nem jó.

Tehát teljes terhelésnél se érje el a letiltási (maximális /gyári)hőmérsékletet.


Olvastam valahol, hogy az Intel szándékosan korlátozza a tuningolási lehetőségeket, így szükséges microcode frissítés hiányában nem lehet kihozni belőlük a lehetőségeket, ha valai tud erről valamit, leírhatná ("K" edition Haswell processzor)!

Szóval nem egyszerü...

2014. jan. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!