Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek rendben van ez a...

Szerintetek rendben van ez a konfigról?

Figyelt kérdés

Igazából értek hozzá, de ha szerintetek valamit máshogy kéne, vagy esetleg unkompatibilitást fedeztek fel, vagy kihagytam valamit, azt írjátok le:

Processzor: AMD FX-8350 4GHz AM3+

Processzor hűtő: Cooler Master Eisberg Prestige 240L

Alaplap: ASUS Crosshair V Formula-Z

Ram: Corsair 16GB (4x4GB) DDR3 2133MHz

Tápegység: Corsair CX750

Gépház: Cooler Master Elite Knight 350

Winchester: Toshiba 2TB 64MB 7200rpm SATA3

DVD író/olvasó: Samsung SH-S224DB/BEBE

Videókártya: GIGABYTE GF GTX660 OC 2GB 192bit DDR5


2013. dec. 29. 23:10
 1/8 macika55 ***** válasza:

Tápból ez olcsóbb [link]

Fölösleges ennyire drága lap alá.


Spórolhatsz egy csomó pénzt és ugyan olyan jó lesz.

De te tudod

2013. dec. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából tudom, de nem akartam, hogy gyenge legyen és összesz*rja magát a gép.
2013. dec. 29. 23:27
 3/8 anonim ***** válasza:

A gép nem fogja össze sz@rni magát. Egy drágább lap nem azért drágább mert stabilabb anyagból van :D

Amúgy elmondhatnád mire lesz a gép. Eleve amit írtak másik táp is bőven sok. Ez a gép így ahogy van nem fogja a felét se megenni általában (afölé meg sose megy).

Drága lapnak amúgy akkor van értelme, ha tervben van pl. egy 2-4vga-s rendszer vagy valami hasonló.

1 vga-val még ha komoly tuning is tervbe van véve is elég egy 20-30ezres lap, konkrétan ha nincs tervben tényleg több vga és elég lenne csatlakozók terén (nem raksz rá egy tucat hdd-t és egyebek) egy asus m5a97 evo r2.0 is.

2013. dec. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 macika55 ***** válasza:

Nem fogja

Nekem egy I7 4770K+Asus gtx 770-et egy asrock z87-es alaplap+ 1 Corsair GS 700W táp viszi lazán,tuningal.

2013. dec. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jó. Videokártyából inkább egy asust vagy msit ajánlanék. A gigabyte egy részről hangosabb más részről kevésbé minőségi. A ventilátorjai nagyobb eséllyel mennek tönkre és a gyári túlhajtást van amelyik nem bírja. Ettől függetlenül az se rossz kártya.
2013. dec. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja és egyetértek az előzőkkel. 500w körüli táp bőven jó. A vidikari kb 150w ot a proci kb 130w ot eszik. Még 50w ot rászámolsz a többi dologra. Bőven jó az az xfx amit ajánlottak és a jövőbe se kell félni. És valóban felesleges fullos alaplap. Keress valami olcsóbbat amire van 3 év garancia azzal is bőven elleszel.

Pl egy ASRock 990FX Extreme3 is egy eléggé fullos alaplap

minden van rajta mi szem szájnak ingere és fele annyi.

Vagy ha márkánál akarnál maradni akkor

Asus M5A99FX Pro R2.0


A ram is felesleges szerintem. Egyaz mire kell? Játékoknak bőven nagyon jó 8GB nekem volt, hogy egyszerre 2 játék futott egymás mellett és csak 6GB ot használt a gép. Ha fejlesztőprogramokhoz kell akkor okés. Ilyen nagy órajel is szükségtelen úgyse fogod kihasználni és ha csak szintén nem professzionális felhasználásra kell akkor soha nem fogod megérezni a hiányát. 1600Mhz is bőven elég és még tuninghoz is jó.

2013. dec. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Milyen célra?


Játékra baromi aránytalan.


Hova kell 16GB RAM?

Meg minek 2133MHz CPU mellé?

2013. dec. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen jól van ez a konfig, az alaplap csodás, már, ha ki tudod használni , a lehetőségeket amit nyújt.

A videokártya viszont gyenge, ha hardcore gamelésre szánod a gépet.

2013. dec. 30. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!