Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes venni egy SSD-t...

Érdemes venni egy SSD-t (120GB) gamer PC-be?

Figyelt kérdés

2013. dec. 28. 18:25
 1/8 macika55 ***** válasza:
Igen, Samsung 840 series 25k körül
2013. dec. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem!

Én vettem, nem sok eredménye van win 8 alapból lehúz 30 Gb-ot, Lapozofájl kikapcsolva... ugyhogy nem sok értelme van, a maradék 80 Gb-ra meg rápakolsz Officet, egyébb programokat, 3-4 nagyobb játékot, azt el is fogyott a hely , azért hogy 100+ játékból 1-2 gyorsabban betöltsőn pár másodpercel, felesleges kiadás.

2013. dec. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 macika55 ***** válasza:

Ha te erre használod az SSD-t,akkor neked valóban felesleges.

Az SSD-re op.rendszert teszünk,nem mást.

Mindent felgyorsít.

Win7 64 biten egyébként a 120Gb-ból 111 van meg.

Nem mindenki 8-as párti.

2013. dec. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

SSD-HDD hibridet, vagy egy gyors HDD-t érdemesebb - ugyanazt a sebességet biztos nem kapod meg, mint egy SSD esetében, de szerintem az ilyen 2-3 másodperces boot-idők amúgyis csak parasztvakításra jók, különösebb előnyt nem jelentenek. Szóval ilyesmiket:

[link]

[link]

2013. dec. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem éri meg 120GB ssd-t venni gamer PC-be, az árával 2TB merevlemezt vehetsz.
2013. dec. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Látom megoszlanak a vélemények.

Nekem az egyik gépben Kingston SSDNow V300 60GB-s a másikban Samsung 840 EVO 250GB-s SSD van.

A Windows 7 és a programok, valamint a sűrűn használt játékok vannak SSD-n. A tárolás természetesen HDD-n történik. Nem kell várni semmire, nagyon gyorsan megcsinál mindent.

Én sem voltam nagy híve a váltásnak, de most már nem tenném újra HDD-re a rendszert.

2013. dec. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 macika55 ***** válasza:

Azóta használok SSD-t amióta megjelentek az első szériás Ocz Agility 2-esek.

Ami bírta fél évig.

Azóta hatalmas fejlődésen estek át.

Megbízhatóak gyorsak.

Nekem is Gamer PC-ben van,ám én nem csak játékra használom.

Úgy látom sokatoknak Több gépe van egyszerre,egyiken játszik,a másikon böngészés,a harmadikon szerkesztés STB.

Azokat kérdezd akik régóta használják.

2013. dec. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kössz mindenkinek :)
2013. dec. 28. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!