Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gamer gépbe érdemes venni...

Gamer gépbe érdemes venni "gamer RAM-ot" vagy jó a sima is?

Figyelt kérdés
A gamer ram alatt értem PL.: a Corsair Vegance sorozatot...
2013. júl. 13. 15:50
1 2
 1/16 anonim válasza:
a corsair nagyon jó olcsó az időzítése is jó nekem az van 8gb os dualkit 1866 mhz teljesen elégedett vagyok vele esetleg az a negatívuma h magas de van már lp is belőle
2013. júl. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nekem is 8 GB kéne KIT-be, valami jó (időzítésbe, és gyorsaságban is).
2013. júl. 13. 15:55
 3/16 anonim válasza:
az a baj h tavaj 13k ért vettem most meg 21k
2013. júl. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Totál felesleges. 1333 mhz-es is elég, és jó ha kitben van.
2013. júl. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én is látom, nem tudom, hogy miért ment fel ilyen hirtelen az ára
2013. júl. 13. 15:57
 6/16 anonim ***** válasza:

1333MHz CL9 bőven elég.


Nincs Gamer RAM.


A játék az,ahova nem kell se a kis időzítés,se a magas órajel.


APU-nál kell magas órajel,1866MHz+

Videovágásra pedig kis időzítés CL8,CL7

2013. júl. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anti paladin ***** válasza:
1600/cl9-nél ne legyen rosszabb. Egyébként mindegy, Ax sorozatú apuk kivételével mindegyik proci 1600-ig támogat memória sebességet.
2013. júl. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ha 1333-asat vagy 1600-asat veszek min. milyen késleltetésű legyen?
2013. júl. 13. 15:59
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, miért kell maximalistának lenni? jesszusom. 1333 MHz nyakig elég, nem hiszem hogy időzítés vagy órajel terén annyira észrevennéd a különbséget. Nekem 2x4 GB 1333 MHz s RAM om van, nem csúcsminőségű nem tom mi, és csak egy 4 magos Phenom B50 van hozzá, de a Crysis 3 perfekt ment. Nem értem "GAMER" célokra mire kell a fölös teljesítmény. Okés a teljesítmény sosem fölös, de akkor is. 1600 alá ne adja? Miért? Amugy is tökéletesen fog működni. Speed kell? Szerezz egy márkás SSD t, azt megvan oldva. Hidd el egy játéknál a proci nem fogja az eget verni a fontossági listán. Elsőrészt a VGA tól fog függeni, majd CPU és RAM. Mondok egy egyszerű példát. Pl az én gépem... Crysis 3 alatt max beállításoknál 30 FPS volt 4 magot kihasználva. Blockoltam 1 magot, azaz kapott 3x 3.2 GHz t, ekkor 1-2 FPS zuhanás volt csak. Levettem még 1 magot, 5-6 FPS, 1 magon már nagyon laggolt. Visszatoltam a magokat, ismét okés volt minden. Beindítottam a saját szeróm, ami 4 GB ot csíp le a 8 GB s RAM ból, itt volt kb 5 FPS zuhanás, magával a frekvencia állítással, max 1-2 FPS esik szintén, és ha azt vesszük hogy neked GAMER gépbe kell, amibe 1333 MHz s RAM nál m1 milyet passzolsz bele, különösen nagy figyelmet fordítasz a számításokra. Holott erre nem kellene annyira adni. VGA d milyen? Az az ami hatalmasat dob a gép teljesítményén. Ne akadj el a RAM nál meg procinál, ha az már normál teljesítményben van. Lehet 8 magos 4 GHz s procid fél gigás L2 és L3 cache vel, ha a VGA d a padlót kuszolja. Szóval csak annyit javasolnék hogy ne a RAM on akadj ki, mert ha 1600 Mhz + os RAM ot nem nagyon veszel mert ugye drága, kíváncsi vagyok a VGA ra milyen figyelmet fordítasz, hisz tényleg az a legfőbb része ha már GAMER az a gép. A lényeg hogy akkor egy HD70 es szériából legyen jobbik VGA d, vagy ha nV s vagy akkor minimum egy GTX 550 TI, mert ezektől kezdődnek a GAMER VGA k. Szóval a RAM ot ne nagyon nézd, csak ha nem használsz olyan programokat, alkalmazásokat, amik zabálják a RAM ot, és szükséges annak a gyorsasága ;)
2013. júl. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anti paladin ***** válasza:

Rosszul fogalmaztam. Max 1600-at mondanék mert van vagy 1000 huf különbség. 1600 Mhz-en max cl9, 1333-on max cl7-es legyen. Enél kisebb késleltetésért már mélyen a tárcába kell nyúlni, nem biztos, hogy megéri.


Annyiban jól mondja az előző, hogy nem ezen múlik a játékok "sebessége" de észrevehető a minél kisebb késleltetés. Én legalábbis észrevettem a mindennapi használat során a cl9 és a cl7 közötti különbséget. Sokkal "pattogósab", "feszesebb" lett a kis athlon2.

2013. júl. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!